Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





Понеділок, 14.07.2025, 17:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття,Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Матеріали користувача [metragif]

У розділі оголошень: 2411
Показано оголошень: 2251-2300
Сторінки: « 1 2 ... 44 45 46 47 48 49 »

Продається будинок готельного типу в Яремчі, площею 120 кв.м., 10 сот. землі

Євроремонт, меблі, виконані всі необхідні умови. Готовий туристичний бізнес.

Поруч знаходяться готельно-відпочинкова турбаза "Гуцульщина",

база відпочинку "Карпати"

Ціна: 2 000 у.о./кв.м.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 786 | Дата: 17.04.2011

Земельна ділянка в с.Татарів, Яремчанського р-ну, Івано-Франківськіої обл. під будівництво 0,125га,  
Знаходиться в 100м. від Туристичного комплексу Білі Хорвати, всі комунікацї на ділянці.
Ціна 30 000 у.о

Рівень цін 2012 рік | Переглядів: 619 | Дата: 14.04.2011

Продається дачна ділянка в Івано-Франківську
вул. Набережна, 6 сот, 2 ряд, комунікації, обжитий район
Ціна 10 000 у.о.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 635 | Дата: 14.04.2011

Продаж земельних ділянок Ямниця
7,61 сот та 2,31, садове товариство
Загальна вартість 17 000 у.о.

земельні ділянки Ямниця | Переглядів: 646 | Дата: 13.04.2011

Земельна ділянка в Клузові
22,5 сот, під житлову забудову, комунікації, квадратна форма, район новобудов
Ціна 1 100 у.о./сот

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 427 | Дата: 12.04.2011

Двохкімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Чорновола (воєнний городок),
2/5, 44 м2, ц/о, потребує ремонту, ціна 25 000 у.о. торг
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 409 | Дата: 12.04.2011

Квартира під офіс, центр Івано-Франківська, вул. Дністровська (біля ринку)
3/3 ц, 40 кв.м.+горище, Ціна 21 000 у.о.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 436 | Дата: 12.04.2011

Квартира під бізнес, Івано-Франівськ, вул. Довга
1/9 цегл. ж/ф, 52 кв.м., кімн.окремі, автономне опалення,
хороший житловий стан, вікна виходять на дорогу
Ціна 45 000 у.о. (торг)

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 528 | Дата: 11.04.2011

У зв'язку з нововведеннями, внесеними у будівельну сферу новим Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", який діє з 12 березня 2011 року, встановлений "оновлений" підхід законодавця до питання введення в експлуатацію побудованих об'єктів.

Фактично вибір процедури прийняття об'єкту в експлуатацію залежить від того, до якої категорії складності віднесений знову побудований або реконструйований об'єкт містобудування. Питання прийняття об'єктів в експлуатацію регулюються постановою Кабінету Міністрів України.

Для цілей прийняття в експлуатацію, як і для цілей будівництва, об'єкти підрозділені на 5 категорій, залежно від технічної і архітектурної складності. Віднесення об'єктів до I - III категоріям складності здійснюється Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ), а до IV і V категоріям складності - Кабінетом Міністрів із затвердженням відповідного переліку об'єктів. Категорія складності об'єкту має бути визначена проектною організацією при розробці проекту будівництва. При цьому Урядом визначені параметри при яких об'єкт обов'язково має бути віднесений відповідно до IV або V категоріям складності (відповідне рішення прийняте Кабміном).

Прийняття в експлуатацію об'єктів I - III категорій складності, а також об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта (йдеться про присадибні, дачні і садові ділянки) проводиться шляхом реєстрації ДАБІ декларації про готовність об'єкту.

Що стосується об'єктів IV або V категорій складності, їх прийняття в експлуатацію здійснюється на підставі акту готовності об'єкту з видачею ДАБІ сертифікату відповідності.

Зареєстрована декларація для об'єктів I - III категорій складності або сертифікат для об'єктів IV або V категорій, є основою для оформлення права власності на об'єкт, а також - для укладення договорів на водо-, енерго-, газопостачання і на постачання інших необхідних для функціонування ресурсів. Впродовж семи календарних днів з моменту прийняття об'єкту в експлуатацію замовник зобов'язаний подати копію сертифікату або декларації про готовність органу місцевого самоврядування і проінформувати органи у сфері пожежної і техногенної безпеки про введення об'єкту в експлуатацію.

Зупинимося на процедурі реєстрації органом ДАБК декларації про готовність об'єкту.

Сама декларація розробляється замовником за результатами закінчення будівельних робіт на об'єкті і подається в дозвільний центр по місцезнаходженню об'єкту. При цьому подача декларації може здійснюватися особисто або поштовою відправкою.

Потім декларація передається з дозвільного центру до місцевої інспекції ДАБІ, яка має десять робочих днів для перевірки задекларованих відомостей і реєстрації декларації.

У разі подачі декларації з порушеннями встановлених вимог, ДАБК повертає її на доопрацювання для подальшої повторної подачі.

Що стосується видачі сертифікату при прийнятті в експлуатацію об'єкту IV або V категорій складності то процедура не зазнала значних змін з моменту прийняття нового спеціального законодавства. Так, подібна процедура видачі сертифікату ДАБК на підставі поданого забудовником акту готовності об'єкту діяла і раніше. Тобто відповідна практика вже є.
Для отримання сертифікату ДАБК замовник повинен подати особисто або направити рекомендованим листом з описом вкладення заява про прийняття об'єкту в експлуатацію. До такої заяви додається підготовлений замовником акт готовності об'єкту. Як і в першому випадку документи подаються в єдиний дозвільний центр по місцезнаходженню об'єкту.
При розгляді заяви забудовника ДАБІ може звернутися до державних органів з метою отримання дозвільних висновків (на практиці може йтися про висновки органів контролю). При цьому неподання таких висновків не є основою для продовження терміну видачі сертифікату, а також основою для відмови в його видачі.

У випадку з прийняттям в експлуатацію об'єктів IV або V категорій складності без перевірки об'єкту інспекцією не обійтися. Така перевірка має бути здійснена не пізніше чим на третій робочий день після реєстрації заяви і не може тривати більше чотирьох днів. При цьому інспекція має право відбирати проби, призначати експертизи і залучати до перевірки третіх осіб.

Рішення про видачу або про відмову у видачі сертифікату приймається інспекцією ДАБК впродовж десяти робочих днів з дати реєстрації заяви про видачу сертифікату. Перелік підстав для відмови в прийнятті об'єкту в експлуатацію є вичерпним але і дуже вільним в застосуванні. Так, для відмови у видачі сертифікату на новий об'єкт досить не подати документи, необхідні для прийняття об'єкту в експлуатацію (перелік таких об'єктів не встановлений, і інспекція може самостійно його визначати). Також підставами для відмови є виявлення недостовірних відомостей в поданих документах і невідповідність об'єкту проектної документації і вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил.
Рішення про відмову у видачі сертифікату з відповідним обгрунтуванням спрямовується замовникові впродовж десяти робочих днів з моменту реєстрації відмови.

За результатами усунення недоліків, які стали основою для відмови у видачі сертифікату замовник може повторно звернутися в ДАБК за видачею сертифікату і введенням об'єкту в експлуатацію.
Крім того, рішення про відмову може бути оскаржене в судовому порядку.

На додаток слід зазначити, що реєстрація про готовність об'єкту до експлуатації здійснюється безкоштовно. За видачу ж сертифікату на підставі акту готовності об'єкту до експлуатації стягується плата.

Таким чином, фактично підхід законодавця до питання введення знову побудованого або реконструйованого об'єкту в експлуатацію зазнав істотні зміни. Можна виділити деяке послаблення бюрократичної процедури для забудовника. Зважаючи на те що практика введення в експлуатацію об'єктів I - III категорій складності (на підставі зареєстрованої декларації) доки не сформована повною мірою, робити які-небудь висновки про спрощену дозвільну процедуру ще рано. Можна, проте, чекати що останні рішення законодавця в даній сфері повинні спростити життя забудовникам, що займаються будівництвом об'єктів, які можна віднести до перших трьох категорій складності. Якщо говорити про об'єкти IV і V категорій складності для них процедура практично не змінилася: як і раніше необхідно складати акт готовності об'єкту з подальшим прийняттям об'єкту комісією ДАБК і видачею сертифікату готовності.
Будівництво | Переглядів: 2306 | Дата: 10.04.2011

Дачна ділянка в Дем’яновому Лазі (200 метрів до меморіального комплексу),
6 сот(19х29), світло на ділянці, поруч живуть люди. Державний акт.
Ціна 6000 у.о.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 595 | Дата: 09.04.2011

Продається 2-х кімнатна квартира в новобудові, Івано-Франківськ, вул. Кисілевської
7/8, 60м2, сирець, здача 2-3 квартал 2011 р.
Ціна 35 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 427 | Дата: 07.04.2011

Земля Черніїв, район Гостинець,
8,5 сот., під будівництво, розмір 17х60, світло, газ поруч, поруч жилі будинки
Ціна 14 000$

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 624 | Дата: 06.04.2011

Терміново продається двохкімнатна квартира в Івано-Франківську по вул. Пасічна
новобудова, 7/9 ц, загальна площа 50 м2, євроремонт, автономне опалення,
5-ти камерні металопластикові вікна; броньовані двері (не Китай); балкон засклений;
кімнати – паркет; коридор-ламінат; санвузол, кухня(підігрів підлоги) – плитка; домофон
кімнати окремі, ціна 36 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 413 | Дата: 05.04.2011

Продається двохкімнатна квартира в Івано-Франківську по вул. Хмельницького
новобудова, 6/7 ц, без ліфта, загальна площа кватири 67,3 м2,
євроремонт, індивідуальне опалення, італійські обої та плитка, ванна іспанська чугунна,
кухня, ванна, коридор підлога-плитка, кімнати- дерев'яна підлога лакована, все в світлих тонах,
на стелях гіпсокартон (кухня і ванна-водостійкий), висота 2.8 м, частково з меблями
Ціна 48 500 у.о. можливий торг

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВСІ ФОТОГРАФІЇ




Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 381 | Дата: 05.04.2011

Продаж комерційного приміщення в Івано-Франківську по вул. Глібова,
1 поверх, заг.площа 37,8 кв.м.(11,5+26,3)
Ціна 18 000$

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 635 | Дата: 05.04.2011

Двохкімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Молодіжна
5/9 ц, будинку 12 років, заг.площа 50 кв.м., кухня 7,5 кв.м.
якісний євроремонт, індивідуальне опалення, дорогі меблі
Ціна 50 000 у.о. торг!
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 342 | Дата: 04.04.2011

Продається 1 кімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Набережна
1/9 цегла, 32 кв.м., євроремонт, металопластикові вікна, засклений балкон,
броньовані двері, нова сантехніка, проводка, деревяна вагонка
Ціна 18 000 у.о., 
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 411 | Дата: 02.04.2011

Здача в оренду нерухомості. Чи обов'язково реєструватися підприємцем?

Згідно ст. 319 і ст. 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд у тому числі для здійснення підприємницької діяльності
Таким чином, здача в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичною особою як в межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VІ (далі НКУ) без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

Підприємець має право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

Оподаткування прибутків отриманих фізичних особою - підприємцем від проведення господарської діяльності, окрім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування регламентується статтею 177 НКУ.

Прибутки фізичних осіб - підприємців, отримані упродовж календарного року від проведення господарської діяльності, обкладаються податками по ставках, визначеними в пункті 167.1 статті 167 НКУ (15% а у випадку якщо загальна сума отриманих платником податків в звітному податковому місяці прибутків перевищує десятиразовий розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році - 9410 грн.) ставка податку складає 17% від суми перевищення).

Об'єктом оподаткування є чистий дохід оподаткування, тобто різниця між загальним доходом (виручка в грошовій і негрошовій формі) оподаткування і документально підтвердженими витратами пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням прибутків, відносяться документально підтверджені витрати, які включаються у витрати виробництва (звернення) згідно з розділом III цього Кодексу. Не відносяться до витрат фізичної особи - підприємця вартість придбаного рухомого і нерухомого майна, підмета державній реєстрації у випадку якщо таке майно придбане до державної реєстрації фізичної особи - суб'єктом підприємницької діяльності і/або не використовується в такій діяльності.

У випадку якщо фізична особа - підприємець отримує інші прибутки чим від здійснення підприємницької діяльності, у рамках вибраних їм видів такої діяльності, такі прибутки оподатковуються за загальними правилами, встановленим НКУ для платників податків - фізичних осіб.

Порядок оподаткування прибутків фізичної особи від надання в оренду нерухомого майна суб'єктам підприємницької діяльності :

Згідно п.164.2 ст.164 НКУ в загальний місячний (річний) дохід оподаткування платника податків включається, зокрема дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (термінове володіння і/або користування), визначений в порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 НКУ.

У відповідність з п.п. 170.1.1 п.170.1 ст.170 НКУ податковим агентом платника податків - орендодавця відносно його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю являється орендар. При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, вказаної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. Згідно п.п. 170.1.2 п.170.1 ст.170 НКУ податковим агентом платника податків - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж вказані в підпункті 170.1.1 пункту 170.1 (включаючи земельну ділянку, яка знаходиться під такою нерухомістю присадибна ділянка), являється орендар.
Згідно п.п. 170.1.4 п.170.1 ст.170 НКУ прибутки, від надання в оренду (суборенду), житлове наймання (піднайм) нерухомого майна обкладаються податковим агентом при їх виплаті за їх рахунок.

Згідно ст. 168 НКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) дохід оподаткування на користь платника податків, зобов'язаний утримувати податок з суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу (15% а у випадку у випадку якщо загальна сума отриманих платником податків в звітному податковому місяці прибутків перевищує десятиразовий розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році - 9410 грн.) ставка податку складає 17% від суми перевищення). Податок сплачується (перераховується) до бюджету при виплаті доходу оподаткування єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного представлення розрахункового документу на перерахування цього податку до бюджету. Якщо дохід оподаткування надається в негрошовій формі або виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету упродовж банківського дня, що йде за днем такого нарахування (виплати, надання).
Таким чином, прибутки від надання в оренду (суборенду), житлове наймання (піднайм) нерухомого майна фізичною особою суб'єктові підприємницької діяльності оподатковуються орендарем, як податковим агентом, під час їх виплати по ставці 15%, а у випадку якщо загальна сума отриманих платником податків в звітному податковому місяці прибутків перевищує десятиразовий розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку представляє 17% сум перевищення.






Юридичні аспекти | Переглядів: 2816 | Дата: 02.04.2011

Продається нежитлове приміщення в центрі Івано-Франківська, вул. Шопена (австрійський будинок)
Заг.площа 83,3 кв.м., підвал (2 вікна), автономне опалення, окремий вхід
Ціна 1000 у.о./м2 можл.торг

ВСІ ФОТОГРАФІЇ

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 449 | Дата: 30.03.2011

1 кімнатна квартира в новобудові, Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька (р-н Веселка)
7/10, 40 кв.м., здача 4 квартал 2011 р., ціна 22 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 545 | Дата: 28.03.2011

Однокімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Василіянок
1/5 ц, 30 кв.м., євроремонт, ц/о, колонка, можливо з меблями
Ціна 26 500 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 429 | Дата: 26.03.2011

Іноді виникають ситуації, коли родичі хочуть допомогти своїм близьким у вирішенні квартирного питання негайно, не чекаючи настання конкретних юридичних фактів. Йдеться про випадки, коли, наприклад, батьки хочуть передати квартиру дітям, або сестра прагне допомогти братові переїхати з села в місто. При цьому, природно, ні оформлення заповіту, ні укладення договору довічного утримання справі не допоможуть оскільки розпорядження майном в таких випадках буде зрушено в часі. Залишається два варіанти - договір дарування і договір купівлі-продажу. Яким же способом краще передати нерухомість близьким або, можливо, не дуже близьким людям? Розглянемо можливі нюанси оформлення і оподаткування кожного з названих договорів.

Що платимо за договором купівлі-продажу

Відповідно до ст. 657 ГК України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна полягає у письмовій формі підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації. Держреєстрація угод проводиться шляхом внесення нотаріусом запису в Державний реєстр одночасно з її нотаріальним посвідченням (п. 6 Тимчасового порядку державної реєстрації угод затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 №671). Згідно ж ст. 55 ЗУ "Про нотаріат" №3425 - XII від 02.09.1993, нотаріальне посвідчення угод по відчуженню житлового будинку, квартири, дачі, земельної ділянки, що підлягають держреєстрації, проводиться по місцю розташування цього майна або перебування (реєстрації) одній із сторін угоди. На нотаріусів також покладені функції по контролю повноти сплати податку до бюджету перед посвідченням договорів і забезпечення надання відповідної інформації податковому органу. Копії платіжних документів про перерахування податку приєднуються до екземплярів засвідчених договорів.
Тепер що стосується власне розміру податку. Дохід від продажу об'єкту нерухомості визначається, виходячи з ціни, відміченої в договорі купівлі-продажу, і не має бути нижчий оцінної вартості такого об'єкту, розрахованої уповноваженим органом. Оцінна вартість квартири (удома) пізнається у БТИ. А ось із земельними ділянками дещо складніше. Так, згідно п. 4 ст. 201 ЗКУ при здійсненні цивільно-правових угод відносно земельних ділянок з метою визначення вартості об'єкту оцінки використовується експертна грошова оцінка. Порядок її проведення визначається Законом №1378 - IV "Про оцінку земель" від 11.12.2003, методикою експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою КМУ №1531 від 11.10.2002, і Порядком проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженим наказом №2 Держкомзем від 09.01.2003.
При цьому не оподатковується дохід, отриманий від продажу нерухомості, що робиться не частіше за один раз впродовж звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності понад три роки (відповідно до ст. 172 р. IV Податкового кодексу України №2755 - VI від 02.12.2010), а також дохід, отриманий платником від аналогічного продажу земельної ділянки, що не перевищує норму безоплатної передачі, певну ст. 121 ЗКУ залежно від його призначення і від відчуження господарчо-побутових споруд, які розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком і продаються разом з ним. Ставка 5% від оцінної вартості застосовується при оподаткуванні доходу, отриманого платником в результаті продажу більш ніж одного об'єкту нерухомості впродовж звітного податкового року. Так само обкладається дохід від продажу об'єкту незавершеного будівництва. Ставка податку 15% застосовується для доходу від угод з продажу нерухомості, здійснюваних фізичними особами-нерезидентами, які оподатковуються в тому ж порядку, що і резиденти, але з поправкою на ставку. У випадку якщо загальна сума отриманих нерезидентом-платником податку в звітному податковому місяці прибутків перевищує десятиразовий розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ставка податку складе 17% від суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого по ставці 15%.
Оподаткування нерухомості | Переглядів: 1650 | Дата: 25.03.2011

Договір дарування : права і обов'язки

Відповідно до ст. 717 ГК України, за договором дарування дарувальник передає (чи зобов'язується передати в майбутньому) майно у власність обдаровуваному безоплатно. Договір дарування нерухомості укладається у письмовій формі і підлягає обов'язковому нотаріальному завіренню. Нотаріуси зобов'язані щокварталу надавати органам податкової служби інформацію про зареєстровані угоди отже уникнути сплати податку на дарування неможливо. Крім того, при посвідченні угод про відчуження житлового будинку (квартири) перевіряється відсутність заборони відчуження або арешту майна.

Українці традиційно звикли вважати подарунки знаками безкорисливого розташування, тоді як в Європі і Азії в середні віки даримые предмети мали прихований сенс, що виражав ті або інші побажання дарувальника, в т. ч. і дуже обачливі. У сучасній Україні вважати що подарунок ні до чого не зобов'язує, - не завжди помилка, навіть якщо йдеться про нерухомість. Попри те, що подарунки в нашій країні оподатковуються, будучи таким же видом доходу, як і будь-який інший прибуток, чи то в данину традиції чи то в інтересах суспільства нульову ставку такого податку законодавці все ж передбачили.

Загалом розміри ставок податку на дарування безпосередньо залежать від того, хто отримує подарунок. 5% від його вартості заплатять ті хто не доводиться дарувальникові родичами першого ступеня спорідненості або взагалі не є з ним ріднею.

Нічого не заплатять фіскальним органам ті, хто доводиться дарувальникові родичами першого ступеня спорідненості, т. е. батьки, батьки чоловіка або дружини, чоловік або дружина, діти, діти чоловіка або дружини, а також усиновлені діти. Крім того по нульовій ставці оподатковується отримання в дар рухомого і нерухомого майна інвалідами 1 групи, а також дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківської турботи. Не оподатковується на дарування і майно в межах частини в спільній власності передаване подружжям в дар один одному, або батьками дітям, в т. ч. зачатим, але ще не народженим.

А ось приймаючи подарунок від нерезидента, слід двічі подумати: можливо, він все-таки резидент, просто ні він, ні фіскальні органи про це ще не знають? Зверніть увагу: резидентом може вважатися не лише особа, що постійно проживає в Україні але і що має в нашій країні тісні економічні або особисті зв'язки. Т. е. у разі, якщо, наприклад, місцем проживання сім'ї фізичної особи або місцем реєстрації його як суб'єкта підприємницької діяльності являється Україна, ця особа може бути визнана резидентом і ставка податку на його подарунок, відповідно, істотно скоротиться. Також вважається резидентом фізична особа, яка знаходиться в Україні не менше 183 днів впродовж податкового року, включаючи дату приїзду і від'їзду.

А ось у разі, якщо дарувальник однозначно нерезидент навіть якщо він родич, нульова ставка - на жаль! - не спрацює. І заплатити доведеться утридорога у прямому розумінні цього слова - 15% від вартості подарунка.

У чому каверза?

Здавалося б, ставки прибуткового податку приблизно одні і ті ж. Та і з випискою про реєстрацію прав власності з БТИ клопоту у будь-якому випадку не оберешься, і від держмита в 1% від оцінки усього майна не відкрутитися (згідно п. 3 ст. 3 Декрети КМУ від 21.01.1993 №7-93 "Про державне мито") - закон є закон. Крім того, в обох випадках вірогідна сплата податку з прибутків фізичних осіб, ну і, звичайно ж, плата за послуги нотаріуса - бланки, витримки, оформлення договору.

"Так в чому каверза"? - запитаєте Ви. Можливо у зборі на обов'язкове державне пенсійне страхування. Суми такого збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачуються не лише підприємствами і установами, але і фізичними особами, що придбавають нерухоме майно - у розмірі 1% від вартості майна (не менше за оцінну), вказаного в договорі купівлі-продажу (п. 51 Постанови КМУ від 3 листопада 1998 р. №1740). Виняток становлять громадяни, що придбавають житло і знаходяться в черзі на його отримання, а також що придбавають житло уперше. На жаль, з цим пунктом теж не усе гладко, оскільки офіційного джерела інформації, яке підтверджувало б що житло отримується уперше, не існує. Тому нотаріус, виступаючи податковим агентом в подібних угодах, автоматично виписує квитанцію на сплату такого збору. Якщо вас такий стан справ не влаштовує можна звернутися до суду за вирішенням ситуації у свою користь або оформити купівлю-продаж за допомогою договору дарування, який відповідним збором не обкладається.

Правда, не варто забувати, що в цьому випадку матиме місце фіктивна угода, оскільки договір дарування, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, вже не є таким. Якщо сторони в договорі знайома мало, і вибір договору дарування не продиктований ніякими міркуваннями особистого характеру, краще не ризикувати. Можна, звичайно, притягнути свідків до угоди, та і розписку в отриманні грошей, загалом, написати недовго, щоб потім, у разі чого було з ким і з чим йти до суду і аналізувати зміст договору. Хоча, якщо судові витрати вас не бентежать, можливо, збентежить неоднозначна судова практика у подібних справах? Втім, вирішувати, безумовно, вам. Обидва договори мають свої безперечні переваги і недоліки, інакше один з них вже став би історією. Головне, щоб ці недоліки не поставили під удар ваші слабкі сторони - гаманець, терпіння і віру в людей.
Оподаткування нерухомості | Переглядів: 3280 | Дата: 25.03.2011

Двохкімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Симоненка
2/5ц, 44 кв.м., дозвіл на і/о, ламінат, санвузл поміняний
Ціна 35 500 у.о. торг
Рівень цін 2012 рік | Переглядів: 495 | Дата: 21.03.2011

2 кімнатна квартира, Івано-Франківськ, р-н Каскад
10/11 пов.  68 кв.м., 2 рівня, сирець, стяжки, котел, висота 2-го рівня 1,8 м.
повноцінні  вікна, на  двох  рівнях, будинок заселений
Ціна 27 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 408 | Дата: 20.03.2011

Двохкімнатна квартира Івано-Франківськ, вул. Хоткевича
1/5 п, 48,5 кв.м., кімнати 15,7 та 17,2, кухня - 5,9,
хороший стан, кімнати окремі,  м/п вікна, б/н двері,
нова плитка та сантехніка, душова кабіна, засклений балкон
Ціна 29 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 480 | Дата: 20.03.2011

1 кімнатна квартира, вул. Мазепи (початок Ощадбанк),3/3 ц, 32 м2, хороший стан,
Зроблений ремонт, ламінат, вмонтована кухня з технікою (нова), м/п вікна,
автономне опалення, можливо під офіс, ціна 26 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 500 | Дата: 20.03.2011

Продаж особняка в с. Старий Лисець, сирець
Загальна площа 160 кв.м. Ціна 100 000 $

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 1386 | Дата: 19.03.2011

2-х кімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Будівельників
3/9 пан., 49,8м.кв., жилий стан, бойлер
Ціна 31 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 444 | Дата: 17.03.2011

Продається 3 к.кв. Івано-Франківськ, вул. Карпатської Січі
Заг.площа 101,4 кв.м., новобудова, 2/6ц, кімнати окремі
в 2 кімнатах ремонт, котел, лоджія 15 кв.м.
Ціна 81 000 у.о.

Рівень цін 2012 рік | Переглядів: 453 | Дата: 17.03.2011

Однокімнатна квартира в Івано-Франківську, вул. Івасюка
6/9 панель, 40 кв.м., кухня 8,5 кв.м., жилий стан
Ціна 23 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 373 | Дата: 14.03.2011

Продається 2 кімнатна квартира по вул. Хоткевича (у-г Дарницький)
3/5 п, 46 кв.м., євроремонт, і/о, м/п вікна, нова столярка,
телефон, інтернет, кімнати окремі, ціна 38 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 344 | Дата: 12.03.2011

2 кімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Пасічна, 7/9 цегла, заг.площа 52 кв.м., євроремонт, автономне опалення, кімнати окремі, 5-ти камерні металопластикові вікна, броньовані двері (не Китай), засклений балкон, в кімнатах паркет; в коридорі - ламінат, санвузол, кухня(підігрів підлоги) – плитка, домофон. Ціна 37 000 у.о. торг
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 381 | Дата: 12.03.2011

4-х кімнатна квартира Івано-Франківськ, вул. Павлика
5/5 ц, 100 кв.м., ремонт під євро, і/о, 2 підвали, шатровий дах
Ціна 67 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 740 | Дата: 10.03.2011

Однокімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Коновальця (аеропорт)
2/6, 49 кв.м., будинок зданий, новобудова, євроремонт, і/о, підігрів підлоги,
балкон, документи, переуступка, ціна 35 000 у.о.,

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 425 | Дата: 10.03.2011

Оренда цокольного приміщення в центрі міста, загальна площа 76 кв.м., євроремонт, пожежна та охоронна сигналізації, всі комунікації. Ціна 4000 грн. + к.п.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВСІ ФОТОГРАФІЇ

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 450 | Дата: 10.03.2011

1 кімнатна квартира Хриплин
3/4 ц, 41 кв.м., хороший стан, м/п вікна, б/н двері, засклена лоджія
будинок 1995 р.п., ціна 18 500 у.о., 
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 546 | Дата: 09.03.2011

Продається особняк в Івано-Франківську, р-н вул. Коновальця
Заг.площа 120 кв.м., 2 сот землі, євроремонт, і/о
Ціна 120 000 у.о.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 1112 | Дата: 07.03.2011

Продається земельна ділянка під забудову в обжитому і зручному районі с. Старий Лисець.
Площа - 16 соток. Розпочате будівництво: фундамент, будматеріали (частково).
Усі необхідні документи (державний акт, технічний паспорт). Комунікації (газ, світло) поруч
Ціна 40 000 у.о.

земельні ділянки по області | Переглядів: 1072 | Дата: 06.03.2011

Двохкімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Чорновола (воєнний городок)
4/5 ц, 47 кв.м., ремонт, кімнати окремі, нова сантехніка,
засклений балкон, продаж з меблями
Ціна 33 000 у.о., 
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 478 | Дата: 05.03.2011

Продаж новозбудованого особняка с. Загвіздя (район новобудов)
2-х поверховий, заг.площа 186 кв.м., 12 сот. землі
Вартість 90 000 у.о.

Рівень цін 2012 рік | Переглядів: 1415 | Дата: 04.03.2011

Земля в Івано-Франківську Угринів (навпроти автобазару)
1 ряд попри дорогу (можл.під бізнес), 16 сот. б/д
Ціна 4 000 у.о./сот торг

земельні ділянки Угринів | Переглядів: 1130 | Дата: 04.03.2011

Продаж 3-х кімнатної квартири в Івано-Франківську по вул. Хіміків
10/10 ц., 113 м2, котел, індивідуальне опалення, електророзводка, засклена лоджія
кухня-студія, ліфт. Ціна 3 500 грн.м.кв

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 481 | Дата: 03.03.2011

Продається 2-х к.кв.Івано-Франківськ, вул. Чорновола (центр)
новобудова, 2/7 ц, 68/ /12, євроремонт, і/о
Ціна 58 000 у.о.
Рівень цін 2012 рік | Переглядів: 502 | Дата: 03.03.2011

Земельна ділянка Загвіздя (початок)
біля центральної дороги, 8,7 сот під б/д (30х29)
Всі комунікації. Ціна 20 000 у.о.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 491 | Дата: 02.03.2011

Продаж 2 кімнатної квартири в Івано-Франківську по вул. Хіміків
10/10 ц., 78 м2, електророзводка, підігрів підлоги, гіпсокартон, засклена лоджія.
Ціна 33 000 у.о.
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 467 | Дата: 02.03.2011

Продається будинок Загвіздя
210 кв.м., 9 сот, накрита коробка, м/п вікна, вхідні металеві двері
Всі комунікації. Вартість 70 000 у.о. торг

Житлові будинки Загвіздя | Переглядів: 1347 | Дата: 02.03.2011

Здається в оренду приміщення , в центральній частині міста по вул. Гаркуші.
Площа першого поверху - 328 кв.м. , площа цоколя – 320 кв.м. Стан 1 поверху - євроремонт, повітряне опалення , електроенергія 24 КВт, сигналізація , кондиціонери , система вентиляції,
автоматичні розсувні двері, відеоспостереження по периметру будинку, цілодобова охорона, висота першого поверху –4,20 м.
Стан цоколя - сирець, висота - 3м., просторі вітрини з броньованим склом, благоустрій території, 100 м до ЖД і автовокзалу. Широкий тротуар, можливість паркування . Приміщення здається в оренду на 3 роки і більше . Ціна 1 пов-15 у.о., цоколь-6 у.о.(торг)

 
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 1117 | Дата: 02.03.2011

2 кімнатна квартира, Івано-Франківськ, вул. Незалежності
75 кв.м., здана новобудова, сирець
Ціна 36 500 у.о., 
Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 400 | Дата: 01.03.2011

Терміново! Земельна ділянка Тисменичани (15 км до Франківська)
15 сот. під житлову забудову. Район новобудов, 800 м. від центральної Надвірнянської траси,
грунтовий під'їзд, ділянка огороджена, вільна від забудівель, прямокутна форма.
Всі комунікації (світло, газ, вода). Ціна 7 000 у.о.

Рівень цін 2011 рік | Переглядів: 912 | Дата: 01.03.2011