Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





П`ятниця, 26.04.2024, 18:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Житловий кодекс

У категорії оголошень: 2
Показано оголошень: 1-2


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Парламент має намір прийняти новий Житловий кодекс. Про це газеті «Справа»  
повідомив співавтор законопроекту депутат Ігор Лисов. Документ містить немало спірних положень, які обмежують права кожного громадянина. Зокрема проект кодексу передбачає можливість примусового відселення боржників, а також необмежені штрафи за прострочення оплати комунальних послуг. Виселяти без згоди зможуть і тих хто не в силах своєчасно виплачувати банківський кредит за своє житло. Стаття 129 проекту Житлового кодексу передбачає таку можливість для фінансових установ. Як обіцяє Ігор Лисов за час, що залишився, парламентський комітет з питань містобудування і ЖКГ спробує згладити усі спірні норми кодексу. Депутат завірив, що усі пропозиції будуть враховані, а Житловий кодекс, як і Податковий, прийматиметься постатейно. Член комітету з питань ЖКГ Юрій Одарченко вважає Житловий кодекс в його нинішньому варіанті неприйнятним. "Вводиться пеня у розмірі 0,1% за кожен прострочений день оплати комунальних послуг, але на відміну від чинного законодавства загальна сума не обмежується вартістю неоплачених послуг, а може рости до безкінечності", - відмічає депутат. За його словами, тепер боржникові доведеться гасити свої борги ціною власної квартири. Окрім пені у проекті Житлового кодексу є ряд інших спірних положень. Одно з них - примусове виселення мешканців з будинків, які підлягають реконструкції або йдуть під знос, без 100% вої згоди жителів. При цьому після прийняття документу виселяти мешканців влади зможуть у будь-який район міста, а не в межах одного, як це є зараз. Якщо ж власник відмовиться переселятися, його квартиру примусово викуплять. За словами ще одного співавтора Житлового кодексу, Бориса Пудова, така практика існує у всьому світі і тільки з її допомогою можна відновити застарілий житловий фонд. "Лише завдяки цій можливості колишній мер Москви Юрій Лужков зміг розв'язати проблему хрущовок" - посилається на досвід столиці Росії народний депутат. Депутат Юрій Одарченко також звертає увагу, що зведення житлових законів може серйозно скоротити чергу на отримання житла. У ній сьогодні числяться декілька сотень тисяч українців. Після прийняття кодексу місцева влада зможе позбавити їх права на отримання житла від держави у разі надання в документах на отримання квартири неправдивих відомостей. Мало того після набуття чинності кодексу усі черговики будуть зобов'язані перереєструватися. Ще одним серйозним нововведенням стане обов'язкове створення об'єднань співвласників в усіх багатоквартирних будинках.
Житловий кодекс | Переглядів: 736 | Дата: 19.12.2010

З 1 січня 2011 року з громадян України, що не оплачують комунальні послуги стягуватиметься пеня. 
Відповідний закон про внесення змін до Закону Про тимчасову заборону стягування з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги проголосували 255 народних депутатів з 289, що зареєструвалися в залі.
Згідно з чинним законом, у зв'язку з невиконанням державою зобов'язань по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат населенню тимчасово забороняється нараховувати за розрахунками з 1 жовтня 1996 року і стягувати з громадян пеню за несвоєчасне внесення квартирної плати, а також за житлово-комунальні послуги (водопостачання, газ, електроенергію, теплову енергію, водовідведення зміст і експлуатацію житла і прибудинкових територій та ін.).

За чинним законом, гроші, стягнуті з громадян України у вигляді пені за розрахунками за житлово-комунальні послуги за період з 1 жовтня 1995 року зараховуються в майбутні платежі за житлово-комунальні послуги. Чинним законом встановлюється, що його дія поширюється на якийсь час до усунення Кабінетом міністрів України причин по невиплаті зарплат, пенсій стипендій і інших грошових виплат.
Згідно з теперішнім рішенням парламенту, дія цього закону припиняється з 1 січня 2011 року, і нарахування і стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року.

Житловий кодекс | Переглядів: 755 | Дата: 01.12.2010