Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





Субота, 27.04.2024, 08:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Житлова нерухомість

Чи можливе життя на 30 квадратних метрах?

14.11.2015, 17:01

   За поняттям «малогабаритна квартира» у більшості з тих, хто народився в СРСР, міцно закріпилися негативні асоціації. Однак і тоді, і зараз попит на компактні квартири і студії є, причому досить істотний. Наші експерти з'ясували, хто купує малогабаритне житло, чи можна з комфортом жити в таких квартирах і в яких новобудовах їх можна придбати.

   Студії і квартири площею до 30 кв. м - досить специфічний продукт, який підійде далеко не всім покупцям. Родині з хоча б однією дитиною настільки компактне житло буде занадто тісним. Зате воно може стати відмінним подарунком цього самій дитині на 18-річчя. Приблизно 45% всіх малогабаритних квартир купується батьками для своїх дітей. Причому нерідко покупка здійснюється в той момент, коли дитина ще вчиться в школі, щоб до вступу до ВНЗ новобудова була побудована, а в квартирі закінчений ремонт.

   Трохи менше третини - 30% - це молоді сім'ї без дітей, що здобувають своє перше житло. Далеко не у всіх є можливість купити відразу простору квартиру, а знімати або жити з батьками не хочеться. Тому молодята приходять до рішення пожити якийсь час, що називається, «в тісноті, та не в образі».

   Третя категорія покупців - це молоді люди у віці до 35 років, які вважають себе переконаними холостяками. Причому в квартирі вони бувають досить рідко, воліючи проводити вільний від роботи час в компанії друзів і на вечірках. Частка таких покупців становить близько 15%.

   Ну і нарешті остання група, що займає частку 10% - це інвестиційні покупці. Малогабаритна квартира коштує значно менше, ніж повноцінна «однушка», її ремонт і обробка обходиться дешевше. При цьому орендні ставки на студії і компактні квартири співставні з житлом більшої площі. Таким чином, віддача від інвестицій в маленькі квартири виходить вище.

   Але наскільки взагалі малогабаритні квартири і студії пристосовані для комфортного життя? Звертаючись до досвіду зарубіжних дизайнерів і архітекторів - компактне житло у великих містах Європи та США дуже поширене.

   Найголовніша порада, яку дають фахівці тим, хто вирішив вичавити максимум з квартири площею менше 30 кв. м - це раціональний підхід до планування. Продуманий повинен бути кожен квадратний сантиметр. Особливо це стосується вибору меблів. Готові шафи, столи і дивани можуть виявитися занадто громіздкими для невеликої квартири. З метою економії простору частина предметів домашньої обстановки можна замовити за індивідуальними розмірами.

   Особливу увагу потрібно приділити освітленню в маленькій квартирі. Вішати в центрі стелі одну єдину люстру недоцільно. Для візуального збільшення внутрішнього простіру світло краще зробити багаторівневим - підсвітити окремі місця і деталі інтер'єру.

   Також варто приділити увагу коліровій гаммі приміщення. Оптимальний варіант - це світлий колір стін, максимально наближений до білого. Світлий простір буде здаватися більшим. Для тих, хто вважає, що пофарбувати всі стіни в білий - це нудно, є маса прийомів, які дозволять розбавити інтер'єр.

   Трансформовані меблі - основа комфорту в малогабаритній квартирі. Зараз можна купити ліжко-диван, який по зручності не поступатиметься хорошому пружинному матрацу. В якості альтернативи розкладним диванам можна звернути увагу на ліжка які складаються у шафу. А якщо дозволяє висота стелі, то обладнати спальне місце на антресольному поверсі, а під ним зробити кабінет або їдальню.

   Для економії простору можна використовувати й інші меблеві «фішки»: кухонний стіл, складний врівень зі стіною, підвісне бюро, що розкладається в робоче місце, полиця-стелаж, що є одночасно перегородкою для зонування приміщення. Крім того, можна скористатися маленькою хитрістю - обладнати всі меблі коліщатками, щоб її можна було в будь-який момент пересунути і звільнити простір.

   Ця порада може здатися дивною для Українців - це відмова від телевізора. Традиційно «ящик» є чи не центром квартири. Однак у сучасному світі всі основні його функції цілком можна довірити компактному ноутбуку. Адже телевізор, навіть дуже плоский, з'їдає масу корисного простору. Займане ним місце на стіні можна замінити навісними шафами і полицями, збільшивши тим самим кількість місць для зберігання речей.

   Заощадити місце на кухні можна за рахунок побутової техніки. 18-річному студентові або переконаному холостяку навряд чи знадобиться духовка, досить буде варочної поверхні на 2 конфорки і мікрохвильової печі. Замість великого холодильника можна поставити маленький, а повноцінну посудомийну машину замінити на компактну.

   Але найважливіше, на чому акцентують увагу всі дизайнери, - це відсутність мотлоху в квартирі. Саме безліч дрібних речей, розкиданих тут і там, з'їдає найбільше місця. Щоб в малогабаритній квартирі жилося комфортно, потрібно побороти в собі пристрасть до накопичення і навчитися позбуватися від непотрібних речей. Наприклад, викидати ті предмети, якими не користувався протягом року.

   Напевно багато задалися питанням: наскільки виправдані всі ці зусилля зі створення комфортного житлового простору на 30 (а то і менше) «квадратах»? Безумовно, вони варті того. Адже покупка малогабаритної квартири або студії - це можливість заощадити.

   Компактні квартири і студії на сьогоднішній день є одним з найцікавіших пропозицій на первинному ринку нерухомості Івано-Франківська. При грамотному підході навіть невеликий житловий простір можна облаштувати максимально комфортно і функціонально, як для власного проживання, так і для отримання доходу від здачі в оренду. Додатковим бонусом для покупців стане розвинена інфраструктура проекту, яка включає школу, дитячий садок, магазини, відділення банків, кафе.

Додав: REG-IV |
Переглядів: 396 | Рейтинг: 0.0/0