Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





Субота, 30.11.2024, 06:38
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Земельні ділянки

Основні поради при купівлі земельної ділянки

20.08.2011, 15:38
Вибір ділянки треба розпочати з визначення необхідної площі. Вона не має бути ні занадто великою, ні занадто маленькою.

Вибір повинен здійснюватися виходячи із загальної площі майбутнього заміського будинку, який ви плануєте на нім побудувати. Зразкове співвідношення - один до десяти.

Для заміського будинку площею 200 кв. м бажано мати ділянку площею 20 соток. Точна відповідність не обов'язкова, але якщо воно буде порушено фатально, ліквідність вашої майбутньої нерухомості різко впаде.

Вибір ділянки зроблений, але не варто поспішати з купівлею. Спробуйте відповісти собі на наступні питання:

а) чи достатньою інформацією про цю місцевість я володію, щоб купити вибрану ділянку?

Перед купівлею не полінуйтеся звернутися в орган місцевого самоврядування відповідні територіальні органи державної влади з проханням дати вам можливо більш повну інформацію про вибрану земельну ділянку. Корисно також ознайомитися з даними земельного кадастру, результатами моніторингу, резервування, планування зонування земельних угідь.

Безкоштовно отримати потрібну інформацію навряд чи вдасться, але на цьому краще не економити, щоб потім не шкодувати про зроблену покупку. Крім того постарайтеся поспілкуватися з вашими майбутніми сусідами з приводу майбутнього для земель цього району в цілому і загальною (у тому числі криміногенною) ситуацією на його території.

б) Як йде справа з водопостачанням на вибраній земельній ділянці?

Вибрати хорошу ділянку не так вже і легко. Подача води у будинок може здійснюватися від загального (міський, селищний водопровід, кооперативні артезіанські свердловини) або індивідуального джерела (колодязь, свердловина). Нерідко покупець доступу, що не має, до водопровідних мереж, думає: "Ділянка ж не в пустелі знаходиться, пробурю свердловину". Але насправді справа йде далеко не так просто.

Багато популярних заміських районів мають вагомий недолік - велика глибина залягання водоносного горизонту. У ряді випадків доводиться бурити свердловини глибиною 60 - 80 м, щоб дістатися до води. З урахуванням витрат на устаткування вартість буріння може досягати $8 000 і більше. Дуже часто низька вартість пояснюється наявністю масивних гранітних валунів в товщі грунту, що перешкоджають доступу до води.

в) Що я знаю про якість води, що добувається в цій місцевості?
Якщо недалеко від вибраної ділянки вже є пробурені свердловини, то спробуйте дізнатися у їх власників дані свердловин, а також про зміст бактеріологічних і хімічних домішок у воді. Майте на увазі, що ніж ближче існуючі свердловини тим більше вірогідність аналогічної якості і кількості підземних вод. Нагріваючи невелику кількість води, узяту зі свердловини, ви можете самі виявити надлишки заліза в ній.

Наявність осаду і потемніння свідчать про підвищений вміст металу у воді. Хороший показник якості води - це її приємний смак і відсутність сторонніх запахів. Зазвичай у свердловинах від 20 м і глибше наявність бактерійних забруднень не виявляється (якщо тільки вода не заражена через ствол свердловини). При поганій якості води бажано порівняти дві свердловини більше з різних глибин (горизонтів), що знаходяться поблизу.

г) Які грунти залягають на ділянці?

З вибором ділянки поспішати не варто, про це Ви можете пошкодувати надалі.
Відповідь на це питання важливо знати для визначення типу фундаменту вашого майбутнього будинку. Дослідження грунтів бажано зробити ще до придбання. Це стосується тих випадків, коли вам пропонують підозріло дешеву ділянку в привабливому районі.

д) На якому рівні грунтові води на вибраній ділянці?

Чи буде ділянка підтоплятися в період паводку? Для відповіді на це питання необхідно пробурити ручним буром декілька неглибоких свердловин. Якщо за годину в поглибленнях збереться вода, рівень грунтових вод занадто високий. Розпитаєте також сусідів щодо періодів весняних паводків і осінніх дощів, чи не затоплюються місцеві землі? Якщо рівень грунтових вод високий, а паводки щедрі, на льох, підвал або підземний гараж краще не розраховувати якщо ви не готові вкласти досить серйозні кошти в гідроізоляцію будинку.

Зневірятися, звичайно, не варто: чимала кількість проектів має варіативні рішення по частині заглиблення. Але і про необхідність хорошої дренажної системи на ділянці забувати не слід.

е) Як йдуть справи з місцевою каналізацією? Чи комфортно мені буде в майбутньому заміському будинку?
Якщо є комунальні каналізаційні мережі, питання тут же знімається. Потрібно тільки отримати дозвіл на скидання стоків у відповідністю з потребами вашого майбутнього будинку і можливостями мереж. Але якщо комунальні каналізаційні мережі відсутні потрібно буде замислитися про локальні системи.

ж) Скільки кіловат виділяється додому в цій місцевості? Чи буде мені зручно в моєму заміському будинку?
Корисно упізнати місце розташування найближчої підстанції. Скільки кіловат вам можуть виділити на законних підставах в місцевій адміністрації? Норма споживання середнього котеджу площею 200-300 кв. м - 20-30 кВт. Але по наявних нормах на ОДИН БУДИНОК виділяється не більше 9,6 кВт а то і половина цієї потужності.

Тому при неможливості "вибивання" додаткової потужності у районних енергетиків майбутнім домовласникам доводиться включати в статті своїх витрат витрати на власну підстанцію або електростанцію думати про альтернативні джерела за рахунок сонячної і вітряної енергії, або серйозно оптимізувати енергоспоживання будинку, наприклад за рахунок створення систем автоматичного управління.
Додав: metragif |
Переглядів: 899 | Рейтинг: 0.0/0