Оцінка житлової нерухомості - важливий аналітичний процес, що визначає фізичні, економічні та соціальні чинники, які мають безпосередній вплив на вартість майна. По суті - це професійний звіт про вартість нерухомості для подальших комерційних дій з об'єктом. Сучасний ринок нерухомості дуже нестабільний і покупець / продавець зобов'язаний розуміти тонкощі ринкової вартості майна, щоб не потрапити в неприємну ситуацію, коли нерухомість продається / купується за менші гроші, ніж вона реально коштує.
Одне з найважливіших завдань експертів, які проводять оцінку майна, - правильно оцінити вартість майна, яка об'єктивно відображає конкретну ситуацію на ринку. Оцінка нерухомості враховує ринкову вартість, ліквідаційну вартість, вартість заміщення, відтворення, ліквідаційну вартість, заставну, інвестиційної тощо.
Щоб з нерухомим майном можна було робити різні операції (купівля, продаж, передача в дар та ін.), Необхідно зробити оцінку житлової нерухомості. Ця дія убезпечить вас від можливих шахрайських дій та мінімізує ризики. Оцінювач надасть точну та актуальну інформацію про вартість придбаного або продаваного вами майна і відобразить результати оцінки у звіті.
Оцінка житлової нерухомості необхідна, якщо:
- здійснюється купівля / продаж;
- планується угода у нотаріуса (оцінюється майно для заповіту, передачі в дар);
- з метою страхування;
- якщо планується отримання банківського кредиту;
- у разі майнового спору;
- для оренди нерухомості;
- коли планується приватизація майна;
- з метою визначення матеріального збитку;
- для судового розгляду;
- при ліквідації або реорганізації підприємства.
Також, сьогодні обов'язково проводити оцінку житлової нерухомості при її оподаткуванні. Оцінка майна в цьому випадку - відправна точка купівлі / продажу нерухомості для цілей оподаткування, а вартість відштовхується від вказаної ціни в договорі.
Перелік необхідних для оцінки майна документів:
- Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких квартира належить господарю. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду тощо.
- Технічний паспорт БТІ.
- Паспорт власника (співвласника) квартири. У випадку смерті власника необхідно надати свідоцтво про смерть, документ, який пов'язує померлого та спадкоємця (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця.
|