Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





Субота, 30.11.2024, 04:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Будівництво

Зелений тариф - що це таке

26.01.2016, 13:38

   Словосполучення «зелений тариф» все частіше зустрічається в засобах масової інформації: це пов'язано з просуванням державою ідеї залучення інвестицій в технології використання екологічно чистих, поновлюваних джерел електроенергії. Ініціатива, безперечна, корисна, адже вчені вже не перший рік намагаються звернути увагу виробників і споживачів енергії на погіршення стану навколишнього середовища. Інтенсивна розробка не відновлюваних джерел енергії (до них відносяться, зокрема, нафтові свердловини, поклади кам'яного та бурого вугілля, запаси торфу) у поєднанні з підвищенням кількості шкідливих викидів в атмосферу може незабаром призвести планету до екологічної катастрофи, наслідки якої будуть плачевними для всіх мешканців Землі.

   Поки ми ще в змозі цьому запобігти, і розумне ставлення до енергетики - один з інструментів, за допомогою яких людство може знизити побічні ефекти своєї активної життєдіяльності. Вперше про можливість фінансової стимуляції виробників екологічно чистої енергії задумалися в США в 70-х роках минулого століття, коли вперше був введений пільговий тариф на закупівлю електрики, виробленого сонячними і вітровими станціями.

   Сьогодні «зелений тариф» впроваджений в десятках країн, в тому числі і у нас. На практиці він реалізований як надбавка до вартості електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел електроенергії. Надбавка виплачується виробникам при продажу на регульованому державою оптовому ринку. В рамках «зеленого тарифу» надбавки поширюються на електрику, вироблену за допомогою:

  • геотермальних джерел;
  • вітрових електростанцій;
  • сонячних електростанцій;
  • мікро-, міні- та малих гідроелектростанцій.

   «Зелений тариф» розраховується в одній фіксованій валюті (євро). Щоб підключитися до загальної енергосистеми на умовах вигідного тарифу, необхідно встановити в приватному домогосподарстві генеруючу установку. Найчастіше вибір робиться на користь сонячних електростанцій, оскільки вони найбільш універсальні і можуть використовуватися в більшості регіонів країни. При цьому потужність установки повинна становити не більше 30 кВт, а кількість електроенергії, щомісяця поставляється в мережу, має перевищувати обсяг, що перевищує місячні витрати електрики приватним домогосподарством.

   Одним з основних переваг діючої тарифної системи є відсутність важких у виконанні вимог. Наприклад, для підключення до «зеленого тарифу» не потрібно отримувати спеціальну ліцензію. Досить просто узгодити умови підключення та поставок електрики на рівні місцевого обленерго, оформити необхідні документи, встановити спеціальний лічильник і, власне, саму електростанцію.

   Зазвичай складнощів з монтажем і запуском сонячних батарей не виникає: дана технологія дуже популярна і багаторазово випробувана в дії. Важливо заздалегідь продумати схему розташування фотоелементів. Як правило, модулі монтують на дахах будинків і господарських будівель, щоб не займати корисний простір двору та прибудинкової території. На панелі не повинна падати тінь від високих дерев і споруд, а поверхня, на яку вони монтуються, слід ретельно перевірити на предмет стійкості до навантажень. Фотоелектричні модулі встановлюються під певним кутом, розрахунок якого краще довірити фахівцеві, і орієнтуються переважно на південну сторону (іноді, як виняток, обумовленого об'єктивними факторами - на схід чи захід).

Додав: REG-IV |
Переглядів: 503 | Рейтинг: 0.0/0