Пінобетон, будівельний матеріал
У будівельній сфері, для реалізації різних завдань просто необхідне використання такого популярного і універсального матеріалу, як пінобетон. З цього будівельного матеріалу, який об'єднав в собі якості, характерні бетону і мінеральним утепленням, можна легко виконати різні конструкційні елементи будівлі, використовувати його в якості утеплювача покрівель, горищних приміщень, а також він може мати відмінне звукоізоляційне призначення.
Пінобетон - композитна будівельна суміш, приготована по суворої технології, а також має у своєму складі: пісок, воду, цемент, піноутворювач (білковий або синтетичний). Складові базові елементи поетапно змішуються між собою в правильно підібраній пропорції, іноді додаються модифіковані затверджувачі, для підвищення міцності матеріалу. Спеціально розроблені затверджувачі додаються, коли робиться наливна підлога. Зовнішня структура затверділого розчину являє собою безліч пузирчастих замкнутих за обсягом осередків. Випускатися пінобетон може у формі різних за розміром і щільністю блоків. Вага блоку починається від 19 кг і досягає до 47 кг. Пінобетон розрізняється по марці щільності, міцності і теплопровідності. У будівництві використовується щільність пінобетону від 400 кг / м3 до 1600 кг / м3. Зі збільшенням марки щільності підвищується міцність і теплопровідність пінобетону, а відповідно і його вага.
До переваг цього матеріалу відносяться його відмінна вологостійкість і досягається замкнутими порами від 17 до 75 циклів морозостійкість. Замкнуті осередки пір структури пінобетону майже не вбирають вологу, пінобетон може тривалий час перебувати у воді, при цьому не втрачати своїх властивостей і виступати в якості захисного бар'єру. Якщо провести аналогію між бетоном і пінобетоном, то переваги другого над першим очевидні. Пінобетон легше, а значить коробка будівлі, зведеного з нього, буде надавати менший тиск на фундамент в порівнянні з цегляною кладкою, і до того ж зменшує фінансове навантаження, економить бюджет, через відсутність необхідності наймати і оплачувати роботу муляра. За рахунок великого розміру пінобетонного блоку швидкість зведення будівлі збільшується в рази. Пінобетон прекрасно взаємодіє з іншими матеріалами: на нього накладається вагонка, плитка, цегла.
Сфера застосування пінобетону дуже широка. Вибираючи матеріал різної щільності, його можна по-різному використовувати. Теплоізоляційний пінобетон, з щільністю до 500 кг / м3 буде доречний при заливці даху або утеплення лоджій. Конструкційно-теплоізоляційну суміш щільністю від 500 кг / м3 до 900 кг / м3 зручна для створення ізоляційного ефекту міжповерхових перекриттів, при створенні фундаменту. Конструкційний бетон з високою маркою щільності може використовуватися у вигляді цілого блоку для монолітного домобудівництва, створення окремих самостійних конструкцій у складі будівлі, наприклад несучих стін. |