Організація системи опалення та гарячого водопостачання у вашій майбутній оселі - справа непроста. Тут існує багато особливостей, врахування яких на стадії проектування допоможе Вам побудувати комфортний для життя і енергоефективний будинок. Це особливо актуально сьогодні, коли зростання тарифів на енергоносії приголомшує. Ще кілька десятиліть тому приватний будинок був класичною американською мрією, а наші громадяни пишалися отриманою по черзі державною квартирою, стикаючись з приватним малоповерховими будівлями тільки відвідуючи бабусь в селі або у разі наявності власної дачі. Тепер смаки і переваги змінилися доволі суттєво. Приватний будинок став символом незалежності, певного соціального статусу, відображенням смаків і можливостей його власників. Якщо ви стали щасливим власником земельної ділянки під будівництво, вам належить виконати багато роботи перш, ніж ви зможете неспішно пити чай на веранді свого ново зведеного житла. З особливою увагою потрібно підійти до питання вибору проекту, а також розібратися, навіщо він потрібний, як правильно організувати процес роботи, які вибрати будівельні матеріали. Тому зупинимось на питанні, пов'язаному з організацією системи опалення та гарячого водопостачання у вашому майбутньому будинку. Як виявляється, тут може бути багато підводних каменів. А крім того, вірно прийняті на етапі проектування рішення можуть в майбутньому істотно знизити експлуатаційні витрати по підтримці комфортного мікроклімату в будинку. Як бачимо, вартість енергоносіїв останнім часом шокуючи зростає. Найбільш оптимальним паливом на сьогоднішній день є природній газ, але нестабільність цінової політики природного газу в країні, а також велику ймовірність його і подальшого з дорожчання, сподіватися тільки на цей вид палива недалекоглядно і просто небезпечно. Можна використовувати для гарячого водопостачання та опалення електроенергію. Це просто, зручно, електричний котел займає менше місця. Але обігрівати будинок електрикою набагато дорожче, навіть якщо встановити лічильник з денним і нічним тарифом. Можна встановити твердопаливний котел, сировина для якого, на перший погляд, більш доступна. Але обслуговування такого котла - досить трудомісткий процес, тому що два рази на день доводиться завантажувати в котел брикети або дрова, які потрібно заготовлювати. Крім того, установка в будинку твердопаливного котла вимагає наявності достатнього місця для нього, а в ідеалі - топкової (котельні) кімнати, так як сажа і зола від продуктів згоряння - постійно супутники такого виду котлів, як і специфічний запах диму, який просочує весь будинок у випадку, якщо топкової все-таки немає.
Виходячи з вищевикладеного, оптимальним рішенням на сьогоднішній день для опалення і нагрівання гарячої води є використання альтернативних джерел енергії - енергії сонячного випромінювання, тепла землі та ґрунтових вод. Якщо Ви прийняли для себе рішення інвестувати кошти в обладнання, яке працює від альтернативних джерел енергії, Ви можете почати з установки на даху сонячних колекторів. При цьому бажано, щоб дах мав кут нахилу в 45 градусів, а основна кількість вітражів і вікон були винесені на південну сторону.
Буріння свердловини в основі фундаменту для установки зондів під тепловий насос на етапі будівництва дозволить надалі не порушувати ландшафт ділянки. Якщо ж свердловина не планується, Ви можете встановити повітряний тепловий насос, який витягує тепло з навколишнього повітря, і працює аж до -20 ° C.
Вмонтувавши по всьому будинку теплу підлогу дозволить знизити температуру теплоносія в системі опалення. Оптимальним на сьогодні є використання різних типів обладнання в єдиній системі, що допоможе отримати максимальний результат з точки зору комфорту при мінімальних витратах. Нове покоління регуляторів температури дозволяє не тільки підтримувати комфортну для клієнта температуру в будинку з урахуванням температури зовнішнього повітря, але й автоматично вибирати найбільш ефективне джерело тепла. А правильне налаштування системи опалення дозволяє досягти додаткової економії в грошовому еквіваленті до 25-30% за рахунок використання найдешевшого в конкретний момент часу джерела енергії.
Розібратися у всіх тонкощах обладнання, зробити технічно грамотний розрахунок і порекомендувати Вам саме те, що потрібно у Вашому випадку, може фахівець компанії, яка спеціалізується на питаннях опалення. Таких компаній дуже багато і, найчастіше, на ринку можна отримати абсолютно різні варіанти вирішення завдання. Якщо у Вас ще немає свого перевіреного фахівця, ми можемо дати Вам декілька порад, які допоможуть зорієнтувати у виборі підрядника. Обов'язково переконайтеся, що компанія, яка пропонує свої послуги, має відповідну ліцензію на види діяльності. Наявність такої ліцензії, найчастіше, є гарантією якісно виконаних в майбутньому робіт. Обов'язково поцікавтеся, як довго компанія працює на ринку, які є приклади виконаних робіт, почитайте відгуки про компанію. Рекомендації фахівця по Вашому конкретному випадку будуть дуже цінні і добре, якщо вони випереджають Ваші сподівання. Крім того, вони повинні мати під собою економічне обґрунтування. Ну і останнє, але від цього не менш важливе, на що потрібно звернути увагу, - це кошторис, який Ви отримаєте. Він повинна бути повним, детальним і вичерпним. Затверджений кошторис не повинен надалі помінятися в більшу сторону без зміни технічного завдання. Приймайте рішення за принципом «ціна / якість». Інвестиції Вашого часу на етапі планування обов'язково принесуть плоди на етапі будівництва та експлуатації. |