Те незабутнє відчуття, часом заходиш в передпокій власного "новоспеченого" будинку - не сплутаєш ні з яким іншим почуттям. У тій же мірі, ніби і почуття в момент споглядання ділянки землі, де, можливо, буде побудований бажаний будинок, де ти будеш безмірно щасливий. Але взяти на роботу бригаду робітників і в'їхати в збудований об'єкт "під ключ" мало: будь-який чоловік повинен знати, що вдає із себе будівництво будинків і яким має бути його майбутнє житло. Для того, щоб уникнути таких ситуацій, коли через кілька років Ваш будинок почне "просідати", а ви, будучи господарем, не знаєте як і з яких матеріалів був залитий Ваш фундамент, Ви просто не зможете відповісти ремонтній бригаді на ці елементарні питання.
Ця стаття висвітлить важливі питання побудови власними силами: як почати будівництво будинків і провести ремонтні роботи, і при цьому зробити набагато доступніші обидві ці дії. Варто відразу обмовитися - будуть застосовуватися водостійкі пиломатеріали, так як саме цей матеріал дозволяє найбільш ефективно розпорядитися наявними у Вас фінансами.
фундамент
Розчин заливають в форму, утворену двома плитами. Це необхідно для того, щоб розчин не розтікався. Найбільш зручно використовувати спеціальну опалубну фанеру. Особливо, якщо намічається безліч етапів заливки розчину. Будівельна суміш добре "чіпляється" за сітчасте ламіноване покриття, а торці пофарбовані спеціальною акриловою фарбою: ця фарба не дозволяє волозі проникнути всередину фанерного листа, і як наслідок - фанерна опалубка залишається рівною, і не розбухає від впливу вологи. Ламінована ФСФ в якій відсутня розмітка, теж підійде для багаторазового використання опалубки. Якщо Ви плануєте використовувати фанеру одноразово, то цілком підійде "OSB 3", вона середньої товщини.
Підлога першого поверху
Підлога зазвичай буде з бетону, навіть в найсучасніших новобудовах використовують саме цей матеріал, і від цього нікуди не дітися. Для того, щоб підлога була теплою, бетонне покриття кладуть прямо на дерев'яні лаги з утеплювачем і проміжною так званою "чорновою" підлогою. Будівельники рекомендують встановлювати лаги з найбільш довговічних матеріалів - обрізної дошки модрини або сосни, варто врахувати що даний матеріал досить дорогий, але прослужить він не один десяток років. У разі, якщо Ви володієте більш обмеженим бюджетом, цілком можливо використовувати ламіновану ФСФ або товсту ФК фанеру, але варто врахувати що ламінована ФСФ більш активна "хімічно".
Після того, як лаги будуть встановлені, між ними прокладають спеціальний утеплювач. Найбільш переважно використовувати полістирол бетон. Поверх необхідно постелити тонку ОСБ плиту 3 або 4 типи. Через високу вологостійкості, відсутні такі негативні властивості деревостружкової плити, як деформація і здуття. Крім цього, цей матеріал - набагато дешевше, ніж фанера. У тому випадку, якщо Ви плануєте заощадити, то цілком можливо постелити надміцний ДВП, проте термін експлуатації такої підлоги зменшиться в рази.
Якщо використовувати фанеру ФК, цілком можливо зробити дешевий паркет. Хвойна фанера - прекрасний варіант для цих цілей, на ринку представлена широка колірна гамма фанери з ялиці модрини та сосни. Ще один досить недорогий варіант для покриття підлоги - лакована ОСБ, при цьому виглядає таке покриття цілком пристойно.
Каркас будинку, несуча конструкція
Для зведення каркаса будинку зазвичай використовується обрізна дошка, ФСФ, брус і брусок. Основний матеріал при зведенні каркаса - це брус, він застосовується для стропильних покрівельних робіт, виготовлення міжповерхових перекриттів і двотаврових балок. Для зведення каркаса внутрішньої обробки зазвичай використовують обрізну дошку, а також брусок. Найбільш дешевий варіант каркаса - це фанера ФСФ 40 мм, але вона підходить тільки для малоповерхового будівництва будинків.
Несучі стіни можна зводити з бруса, але такий варіант дуже дорогий. У сучасному будівництві все частіше вдаються до ОСБ плит і утеплювача. Обшивати поверх деревостружкової плити можна облицювальною цеглою, штукатуркою, сайдингом, імітацією бруса, штучним каменем - це вже кому що подобається.
Обробка стін
У кімнаті, яка обшита дерев'яною вагонкою - завжди тепло і затишно. Для спальні, кімнати відпочинку або кабінету можна використовувати хвойну евровагонку. Монтувати її легко, всі роботи цілком можна зробити самому. Крім того, не потрібні клеїти матеріали, встановлюється вагонка в пази "один до одного". |