Бітумна черепиця являє собою кілька шарів і буває або традиційна, або самоклеюча. Основа черепиці - склотканина. Це дуже міцний матеріал, що запобігає розтягненню, виникненню бульбашок на черепиці. Склотканина володіє ще рядом функцій, таких як здатність не гнити і висока вогнетривкість.
Щоб через матеріал не проходила волога, гнучку черепицю виробляють з двох шарів. Шари вироблені з бітумної твердої маси. Жорсткість забезпечують саме мінерали, з яких складається бітумна маса.
Шар черепиці верхній - мінеральне посипання. У свою чергу, вона захищає від впливу на матеріал променів сонця і додає привабливий зовнішній вигляд черепиці. Нижній шар - це піщана посипка, або плівка. Суть її в тому, щоб не допустити склеювання черепиці, наприклад, при перевезенні.
Різниця між традиційною бітумною черепицею і самоклеючою в тому, що в самоклеючої є самоклеюча морозостійка маса і силіконова плівка, а в традиційній - полімерна смуга (забезпечує захист від перевезення), кремнієвий пісок і клейка лінія з бітумно-полімерної маси.
Шар гнучкої черепиці
Цей шар являє собою бітум модифікований (або окислений), армований склотканиною.
Бітумний компаунд дає можливість виключити проникнення води через матеріал. Адже водонепроникність - одна з головних якостей покрівельних матеріалів. Традиційний бітум має негативні риси. Він недовговічний, швидко втрачається еластичність і міцність бітуму. Бітумний компаунд же дуже відмінний від традиційного - володіє пластичністю, довгим терміном роботи і стійкістю перед високими температурами. Все це досягається за рахунок технології виробництва. Спочатку відбувається окислення бітуму, забезпечуючи цим хімічну стабільність, а потім додавання в основу бітумних добавок, що додають властивості, раніше описані.
Бітумна черепиця є новітнім матеріалами для покрівлі. Багато хто віддає перевагу бітумній черепиці різного виду. При установці м'якої черепиці, шви перекриваються. При сонячній погоді покрівля нагрівається до високої температури, в результаті цього, створюється герметичне покриття. Зверху черепицю покривають кам'яною “крошкою” (він же базальтовий гранулят). Зовнішній шар призначений для захисту від умов погоди.
Перевагами бітумної черепиці є:
- Водонепроникність;
- Додаткове фарбування не потрібне;
- М'яка покрівля не піддається хімічних впливів;
- Звукоізоляція і теплоізоляція;
- Стійкість до температурних перепадів;
- Зручність в транспортуванні;
- Нескладні монтажні роботи на незручних поверхнях;
- Під дією сильного вітру не руйнується покрівля;
- Стійкість покрівлі до корозії і т.д.
|