Квартири в Івано-Франківську

Google поради

Вівторок, 23.07.2024, 20:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Цікаві статті - нерухомість в Україні


Головна » 2016 » Квітень » 14 » Старі гуцульські будинки - запорука здорового способу життя!
14:38

Старі гуцульські будинки - запорука здорового способу життя!

Старі гуцульські будинки зараз стали дуже популярними серед покупців нерухомості в Карпатах і відомі своєю екологічністю, адже колись гуцули будували свої помешкання виключно з натуральної сировини, а саме з дерева, глини, каменю та соломи. Жити в такому будинку набагато комфортніше і затишніше, в теплу пору року в такому помешканні зазвичай прохолодно і навпаки, взимку стіни зберігають тепло. 

Планування таких помешкань не було дуже складним. На першому поверсі переважно робили 2 кімнати, які розділялися коридором, також багатші гуцули планували велику лоджію (балкон). Другий поверх міг містити одну кімнату, а решту території другого поверху використовували в господарських цілях для сушіння врожаю, зберігання консервацій тощо. Не всім було по кишені будувати 2-х поверхові будинки, тож дехто обмежувався і одним поверхом, з тим же коридором і 2-ма кімнатами.

Обов’язковим атрибутом кожного гуцульського будинку була піч, яку використовували як для обігріву, так і для приготування їжі. Піч у кожного господаря була унікальною, з розписаним кафелем та різноманітними формами. Зараз при демонтажі такого старовинного будинку майстри обов’язково повинні зберегти таку піч і в подальшому інсталювати її у вже відреставрованому будинку.

Ще одним атрибутом гуцульських помешкань була лоджія (балкон), на якій в сонячну погоду могли сушити бавовну, тютюн а також продукти харчування. Лоджію кожен газда намагався також виділити серед інших, тому зараз ми зустрічаємо різноманітну різьбу по дереву на огорожі та балясинах лоджії. Слід також зберігати ці унікальні візерунки з давніх часів при реставрації будинку.   

Тепер поговоримо про покрівлю. Покривали такі будинки зазвичай драницею (на місцевому гуцульському діалекті звучить як назва "дранка"), яка збереглася і до наших часів. Драницю виготовляли ручним способом, а саме сколювали смерекове дерево сокирою на більш-менш рівні за товщиною куски. Тому кожна драниця в результаті не була схожою на іншу. Варто підмітити, що при розбиранні такого будинку, частина драниці пошкоджується і не підлягає реставрації. Але це також не є проблемою, адже зараз в Карпатах є майстри, які якісно та правдиво  відтворюють стару "дранку", тож кожний клієнт має можливість замовити собі стільки драниці, скільки йому не вистачає. Драницю колись покривали жирною речовиною, зазвичай це могла бути оліфа, машинне масло, олія, що відштовхували вологу і продовжували строк служби такого матеріалу. Зараз можна знайти і більш сучасні хімічні речовини для обробки деревини, але можна покрити дранку і старовинним методом.
Багато хто питає, яка ціна розбирання та збирання? Можемо назвати приблизні розрахунки, для орієнтації: розбирання - 1000 у.о., збирання та транспортування на місце - 2000 у.о. Ціни орієнтовні, не для розрахунків.
Наше агентство нерухомості в Карпатах «Санта» надає такі послуги своїм клієнтам:
•    пошук старого будинку під розбір
•    підписання  договору з будівельною бригадою майстрів
•    подальший контроль за перебігом будівництва та повна фото звітність для клієнта
Також хочемо наголосити, що на нашому вебсайті показано не всі наявні будинки під розбір. Багато об'єктів Ви можете оглянути за 1-2 дні, приїхавши до нас в Карпати.
Тож вдалого Вам вибору!!!

Категорія: Житлові будинки | Переглядів: 907 | Додав: metragif | Рейтинг: 0.0/0

Copyright MyCorp © 2024