Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





Субота, 04.05.2024, 14:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Оподаткування нерухомості

Розрахунок платежу по податку на нерухомість

50-59 | 01.12.2010, 16:55
Як розрахувати платіж по податку на нерухомість відповідно до нового  
Податкового кодексу України? До чого прив'язана ставка податку? Яким чином вона стягується? Кого буде стосуватися?

04.12.2010 року був опублікований, прийнятий Верховною Радою України і підписаний Президентом України Податковий кодекс України, який набуде чинності з 01.01.2011 року. Разом з Податковим кодексом України був опублікований і таким чином набув чинності і Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України".
Прийнятий Податковий кодекс України зібрав в одному документі усі норми, що регулюють стосунки оподаткування в країні. Цим документом уперше в Україні вводиться податок на нерухомість. Вважаємо необхідним відмітити що податок на нерухомість існує у більшості країн Європейського союзу і в Росії.
Згідно із статтею 265 Податкового кодексу України (далі - ПК) платниками податку на нерухомість визначаються будь-які власники майна - незалежно від того, являються вони фізичними або юридичними особами, у тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. Оподаткування об'єктів нерухомості, що знаходяться в спільній власності, повинне відбуватися пропорційно долям спільної власності декількох осіб, тобто платником податку є кожна з цих осіб за долю, що належить їй. Слід врахувати, що об'єктом оподаткування, являється не будь-який об'єкт нерухомості, а саме житлова нерухомість. При цьому, не є об'єктом оподаткування : об'єкти житлової нерухомості держави, що знаходяться у власності, або територіальних громад (їх спільній власності); об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення, які визначені законом; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше за один такий об'єкт на одного платника податків; об'єкти житлової нерухомості, що належать багатодітним сім'ям і приймальним сім'ям, в яких виховується троє і більше дітей але не більше за один такий об'єкт на сім'ю; гуртожитки.
Ставка податку встановлюється сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкту житлової нерухомості :
Для квартир, площа яких не перевищує 240 кв. метрів, і житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв. метрів ставка податку не може перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
Для квартир, площа яких перевищує 240 кв. метрів, і житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв. метрів ставка податку складає 2,7 відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Підпунктом 265.4.1. пункту 265.4. статті 265 ПК передбачені пільги по сплаті податку фізичних осіб - власників житлової нерухомості. Зокрема, база оподаткування для квартири зменшується - на 120 кв.м., а для житлового будинку - на 250 кв.м. Цією ж статтею передбачено право фізичної особи вибирати конкретний об'єкт житлової нерухомості, відносно якого може бути застосована пільга по сплаті податку, у разі наявності декількох об'єктів житлової нерухомості у власності особи.
Що стосується порядку нарахування суми податку по об'єктах житлової нерухомості, то для фізичних і юридичних осіб він різний.
Для фізичних осіб сума податку вираховуються органом державної податкової служби по місцю знаходження об'єкту нерухомості і у вигляді податкового повідомлення-рішення про суму податку спрямовується платникові податків до 1 липня звітного року. Форма повідомлення встановлена в статті 58 ПК.
Платники податків - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу ДПА по місцезнаходженню об'єкту оподаткування декларацію за формою, встановленій ст. 46 ПК з розбиттям річної суми рівними частками поквартально. Що стосується термінів сплати податку для юридичних осіб, то вони сплачують суму податку за звітний рік авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що йде за звітним кварталом що відбивається в річній податковій декларації. Податкове зобов'язання за звітний рік сплачується фізичними особами впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення.
Що стосується порядку нарахування сум податку у разі зміни власника, то п. 265.8. ст 265 ПК передбачено наступне у разі переходу права власності від одного власника до іншого впродовж календарного року податок вираховується для попереднього власника за період з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності на вказаний об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

У приведеному вами прикладі міститься неповна інформація для розрахунку суми податку за умови, якщо площа будинку 260 кв.м.
Тому, припустимо, що 260 кв.м. - Житлова площа будинку, власником якого є фізична особа. У такому разі (згідно пп. 265.5.1 п. 265.5 ст 265 ПК) ставка податку для житлового будинку, не може перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати встановленою законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв . м. (для прикладу візьмемо розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на основі ЗУ від 20.10.2009 р. № 1646, - VI і ЗУ від 27.04.2010 р. № 2154 - VI на 01.01.2010 р. - 869 грн., 1% від цієї суми - 8,69 грн.)
Таким чином, після зменшення на пільгу по сплаті податку на 250 кв.м. оподаткуванню підлягають 10 кв. м. житловій площі будинку. (Зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкту житлової нерухомості у якому фізична особа - платник податків зареєстрований у встановленому законом порядку, або по вибору такого платника до будь-якого іншого об'єкту житлової нерухомості, який знаходиться в його власності, згідно пп. 265.4.1 п. 265.4 ст 265 ПК).

Іншими словами сума податку розраховуватиметься по наступній формулі:
260 кв.м. (Житлова площа будинку) - 250 кв.м. (Пільга по сплаті податку) = 10 кв.м. х 8,69 грн. (1% розміру мінімальної заробітної плати, встановлений на 01.01.2010 р.) = 86,90 грн. (Максимальна сума, яка підлягатиме оплаті).

Такий обрахунок суми податку з об'єкту житлової нерухомості здійснюватиметься органом державної податкової служби по місцезнаходженню об'єкту житлової нерухомості.

Додав: metragif | | Теги: 2011 рік, податок на нерухомість в Україні, оподаткування нерухомості
Переглядів: 2514 | Рейтинг: 0.0/0