Капітальний ремонт в квартирі взимку, може обійтися на 20% дешевше. А якість буде зовсім не гіршою, якщо дотримуватися деяких правил.
Твердження про те, що ремонт потрібно робити влітку, насправді, - не зовсім вірний стереотип. Затіявши ремонт в холодну пору року, ви зможете навіть отримати додаткові переваги. Головне - слідувати деяким правилам, як правильно виконувати роботи при низькій температурі.
Секрети ремонту взимку
1. Розраховуйте на те, що виконання внутрішніх ремонтних робіт потребують трохи більше часу, ніж зазвичай.
Взимку буде довше застигати стяжка, схоплюватися штукатурка і сохнути шпалери. Також необхідно знати, що вікна і двері перед установкою, якщо вони були доставлені з вулиці, повинні прогрітися до кімнатної температури. Більшість матеріалів при охолодженні і нагріванні змінюють свої властивості і розміри.
2. Уважно читайте рекомендації на упаковках будматеріалів.
Купуючи будівельні матеріали для ремонту взимку потрібно звернути увагу на можливість їх застосування при низькій температурі. Інформація про це, як правило, міститься на упаковці.
Пам'ятайте, що такі суміші, як штукатурка, різні лакофарбові покриття і т.д. випускають в декількох модифікаціях, включаючи і спеціальні, для робіт у зимовий період.
3. Будівельні роботи можна проводити при температурі не нижче +5 градусів.
Якщо ж ви робите ремонт в новобудові, то не забувайте підтримувати потрібну температуру - не нижче +5 градусів. Потрібно робити провітрювання приміщення, щоб йшла волога, в зимовий час ми рекомендуємо більш уважно поставитися до даного процесу, і не допускати різкого перепаду температур.
4. Для капремонту в новобудовах взимку необхідно використовувати нагрівальні прилади, наприклад, теплові гармати.
При цьому варто враховувати, що ваші витрати на електроенергію істотно зростуть. Також необхідно стежити за температурою при провітрюванні кімнат.
5. Під час капітального ремонту в старих будинках потрібно відключати опалення і, можливо, світло.
У старих будинках в таких випадках доводиться відключати від тепла всіх жителів, і багато ЖЕКів не хочуть цього робити. Якщо ж вам все-таки вдасться домовитися з комунальниками, то всі роботи потрібно буде виконати за півдня - це максимальний термін можливого відключення опалення в житловому будинку.
При температурі ж нижче 10 градусів залишати житло без тепла навіть на короткий час заборонено. Втім, у власників квартир в новобудовах таких проблем зазвичай не виникає - в нових будинках розводка опалення йде в основному по підлозі - в стяжці - тому можна відключити тільки свою квартиру.
Плюси ремонту взимку
Взимку, вибираючи матеріали, вам не доведеться вистоювати в будівельних супермаркетах величезні черги. Не в сезон в магазині для вас завжди знайдеться вільний консультант, який надасть вам саму детальну інформацію, намагаючись догодити рідкісному покупцеві. Ціни будуть нижчими, ніж влітку, і, швидше за все, вам зроблять ще додаткову знижку, і безкоштовно доставлять додому придбаний товар.
Що стосується вибору бригади ремонтників, то майстри взимку вам обійдуться дешевше, ніж влітку. У розпал сезону знайти вільну бригаду хороших працівників дуже складно. Навіть якщо вам пощастить умовити майстрів взяти в роботу вашу квартиру, то вони часом під різними пристойними приводами будуть "пропадати", виконуючи так звані "шабашки". Взимку ж напевно ви будете ставити свої умови будівельникам, а не навпаки.
Якщо всі особливості зимового ремонту були враховані, то його якість буде настільки ж високим, як і влітку. Навантаження на ремонтні фірми і бригади взимку мала, і ціни не завищуються. Те ж саме можна сказати і про будівельні матеріали. У загальній складності, якщо робити все правильно, на зимовому ремонті можна заощадити до 20% вартості всіх робіт. |