Намагаючись продати житло, потрібно визначити "правильну" ціну. Адекватна ціна - основна умова ліквідності квартири. Квартира, нехай дуже хороша але за явно завищеною ціною продаватися не буде, продавець просто даремно втратить час. На ціну впливає маса чинників, а іноді вони майже не впливають на ціну, але є хорошим каталізатором продажів. Так що ж впливає на ціну? 1. Місцерозташування, близькість до зупинок, парків, скверів.
2. Планування квартири - велика кухня, темна кімната , наявність балконів і лоджій, роздільний санвузол (у однокімнатній квартирі), високі стелі (не нижче 2.8 м) матеріал будинку (цегляні і монолітно-цегляні будинки дорожчі за панельні).
3. Поверх - перший знижує ціну квартири на 10% (якщо тільки немає можливості перевести в нежитлове приміщення, але це окреме питання), останній - на 2-5% (якщо немає техповерху), хоча деякі покупці люблять останній поверх (ніхто не тупає над головою).
4. Стан квартири. Ремонт лише трохи відбивається на вартості квартири, але досить часто грає вирішальну роль при виборі. Тому головне - привести квартиру в порядок. Відмийте сантехніку до сяйва, повісьте красиві фіранки на чисті вікна. Можна поклеїти нові шпалери, побілити стелю, лаком покрити паркет або постелити свіжий ламінат. 5. Стан під'їзду. Як театр розпочинається з вішалки, так квартира розпочинається з під'їзду. Майже кожен власник житла, що продається, може вимити свій поверх і хол в під'їзді на першому поверсі, пофарбувати двері, що ведуть в під'їзд, замінити непрацюючі лампочки і розставити квіти.
6. Вид з вікна: на шумну вулицю, труби теплоцентралі, промзону - це безумовно мінус 5-10%.
7. Інфраструктура, близькість хороших шкіл і дошкільних установ, адже більшість покупців нерухомості - сімейні люди з дітьми. Правда на ціні житла це практично не відбивається.
Отже, знаючи основні параметри ліквідності, досвідчений продавець може навіть нею "управляти". Визначитися з адекватною ціною, навести лад в квартирі, вимити під'їзд, посадити квіти - це усе в його силах. |