Якщо ви тільки, що одружилися і зробили ремонт в квартирі, що є власністю вашої другої половини, не викидайте чеків. Якщо почнете ділити майно, то з чеками Ви маєте право отримати частину цього житла. Сімейний Кодекс передбачає, що після реєстрації шлюбу усе, що нажили, вважають їх "спільно нажитим майном". Проте, якщо один з пари отримав щось в подарунок, успадкував, придбав на свої гроші, то його половинка на це майно претендувати не може. Проте і ця норма закону має свої виключення.
"Якщо говорити про нерухоме майно, то майно, яке перебувало в приватній власності тільки однієї особи, інша особа за загальним правилом на нього не може претендувати. Але і в цьому правилі також є виключення, оскільки можуть бути різні ситуації. Допустимо інша особа, яка є власником або співвласником, активно бере участь в управлінні цим майном (у підтримці його в належному стані, можливо, це буде ремонт, можливо, це буде якесь інше значне поліпшення).
І у разі, якщо можна довести таку участь в управлінні або в підтримці належного стану майна, така особа також має право на це майно. І таке майно вже може змінити свій статус залежно від рішення суду. Тобто таке майно вже може визнаватися спільною власністю. Але те, що ви також активно брали участь в ремонті будинку, треба буде доводити в суді.
"На жаль, чіткого механізму не прописано. Це питання доведення : необхідно буде просто приводити відповідні докази і оцінку цих доказів. Як варіант, це можуть бути деякі фінансові документи, що підтверджують факт придбання.
Але, крім того, що це повинно бути придбання, це повинно бути ще і підтвердження того, що ці засоби мали деяке джерело походження, тобто звідки вони були узяті. Процес досить складний, але можливість така передбачена.
Від розміру вашого капіталовкладення залежатиме і кількість квадратних метрів, на які ви претендуватимете. Чим більше витратили на ремонт, тим більшу отримаєте долю майна.
|