Нерухомість - це одна з сфер, в якій нині обертаються великі і дуже великі кошти. Не дивлячись на усі фінансової кризи, що давно сталися від яких Україна ще не відійшла, розцінки на квартири складають часом астрономічні цифри, особливо в порівнянні із зарплатами українців. Тому нерухомість України залучає до себе велику кількість аферистів, які скориставшись некомпетентністю і довірливістю українців, набивають свої кишені на чужому горі. Які прийоми застосовують аферисти у своєму арсеналі?
Фіктивні продажі. Фактично усі шахрайські схеми розраховані на людську скупість і пожадливість. Клієнт вирушає на перегляд житлоплощі, і "власники", що є насправді підставними особами, продають квартиру. Після чого з'ясовується, що договір не має сили, чи документи були підроблені, або доручення, по якому "власники" продавали житлоплощу. Трапляється і таке, що клієнт купляє, на перший погляд, в усіх відношеннях "чисту" житлоплощу. Господарями є реальні люди, які з якої-небудь причини вважають за краще "забути" про існування родича, який на якийсь час виписаний, знаходячись на військовій службі, проходячи лікування в психоневрологічному диспансері або відбуваючи покарання у в'язниці. Проте, за існуючим законодавством за цією людиною зберігається право реєстрації по місцю колишнього проживання навіть якщо житлоплоща була продана. Для того, щоб уникнути надалі труднощів, перед укладенням договору купівлі продажу квартири не полінуйтеся уточнити в житлово-комунальному управлінні чи немає в цій квартирі людей тимчасово знятих з реєстраційного обліку.
Найбільш часті схеми шахрайства в нерухомості
Реалізація чужої квартири. Аферисти нерідко пропонують людям оренду квартир або купівлю нерухомості, яка їм не належить. Після цього вони запускають цю житлоплощу в реалізацію за цікавою для покупців вартістю. Самі власники часто навіть не підозрюють, що квартира виставлена без їх відома на реалізацію. Обзавівшись фальшивими паспортами і маючи на руках документи, що встановлюють право, аферисти продають житлоплощу.
Дарування замість купівлі-продажу. Нерідко клієнтам пропонують при купівлі квартири оформити угоду договором дарування. Аргументів наводиться багато: так швидше, не знадобитися платити чималий податок і так далі. По суті недобросовісний продавець може просто приховувати від свого чоловіка(дружини) факт реалізації житлоплощі. Оскільки при оформленні договору купівлі-продажу нотаріус обов'язково вимагає згоду другого чоловіка на відчуження майна. Але покупцеві слід мати на увазі, що за договором дарування термін позовної давності збігає через рік. А це означає що дарувальник або ж його чоловік, що не брав участь в угоді, зможе оспорити цей договір в судовому порядку. Що нерідко і робиться. Отже, покупцеві в такій ситуації можна дати єдину пораду: заплатити податки і спати спокійно. |