Де придбати квартиру: ризикнути придбати житло в новобудові або віддати перевагу вторинне житло? Який розмір потрібно для майбутнього житла, яка кількість кімнат повинна бути в ньому, їх приблизна площа? Яку суму ви готові витратити на покупку квартири?
Які основні етапи покупки квартири?
Відповіді на ці питання ви повинні знайти, перш ніж будете телефонувати ріелтору в бюро нерухомості. При розгляді різних варіантів відповідних квартир, будьте готові до того, що вартість квартир однакової площі будуть відрізнятися. Хоча й існують офіційні ринкові ціни за один квадратний метр, ціна сильно варіюється залежно від району, наявності розвиненої інфраструктури, технічний стан будинку і самої квартири, і інше. Вартість квартири в новобудові буде дешевше, ніж вартість квартири, де вже проживали люди. Звертайте увагу на те, якщо вартість квартири помітно дешевше ніж склалася на ринку, існує певний ризик при придбанні такого житла. Набагато безпечніше і на порядок зручніше купувати квартиру через бюро нерухомості, не ризикуючи вдаватися до послуг приватних маклерів.
Якщо ви прийняли рішення купувати квартиру за посередництва бюро нерухомості, перш ніж відвідати його офіс, заздалегідь по телефону обговоріть свої вимоги до майбутнього житла. У цьому випадку при першій зустрічі з ріелтором вам вже запропонують кілька варіантів на вибір.
В процесі огляду вибраних варіантів квартир ваш ріелтор разом з вами зобов'язаний брати активну участь, задавати питання господарям житла про стан квартири та інші питання, які звичайні для фахівців, які працюють у сфері нерухомості. Ви самі повинні взяти участь у огляді кімнат квартири, перевірити напір води в кранах, в зимовий час температуру батарей. Ці нескладні дії допоможуть уникнути більш серйозних проблем у майбутньому.
Коли ви знайшли підходящий варіант для покупки квартири, можна підписувати складений фахівцями бюро договір на передоплату, готувати аванс. З цього моменту фахівці бюро починають роботу з експертизи документів і перевіряють юридичну чистоту квартири, що купується.
Ви в свою чергу уважно перевірте паспортні дані, дати, технічний паспорт квартири. Після результативної перевірки фахівцями бюро і вами документів на квартиру, можна приступати до укладання договору купівлі-продажу квартири. З моменту підписання договору обома сторонами ви є власником квартири. |