Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





П`ятниця, 29.03.2024, 11:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Житлова оренда

У категорії оголошень: 10
Показано оголошень: 1-10


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

   Більшість людей стикалися з поїздками за межі свого місця проживання та здійснювали поїздки в інші міста. Тому причиною ставали різноманітні відрядження або ж просто подорожі з метою подивитися ті чи інші пам'ятки України в якості туриста. Тут причин може бути маса. Але, по приїзду в незнайоме місто, неминуче виникне така дилема, як пошук  житла. У такому випадку краще відразу поцікавитися і довідатися про послугу "оренда квартир подобово", а не сподіватися на "авось". Домовленість заздалегідь дасть можливість спокійно їхати і вирішувати свої справи, не думаючи про те, де ж заночувати доведеться. Крім того, є можливість вибрати саме відповідне для себе житло на потрібний термін, будь то добу, кілька днів або тиждень, і у відповідності зі своїм бюджетом.

   Можна говорити про неймовірне везіння, якщо по приїзду в чуже місто мається там наявність родичів, які з радістю приймуть. Але, на жаль, так везе не всім, і безлічі людей все ж доводиться зіткнутися з проблемою пошуку житла і люди змушені завчасно знайти для себе знімну квартиру. Звичайно, якщо і така альтернатива, як готель. Але це не кращий варіант, якщо враховувати дорогу оплату номерів і просто буде менш комфортно, ніж зняти житло подобово, в якому за меншу вартість можна отримати набагато більше особистого простору і незалежності від кого-небудь. Дана послуга давно стала поширеною, зручною, і, можна навіть сміливо заявити - стала витісняти готельний бізнес.

   Знайти знімне житло в теренах інтернету не складе завдання, для цього достатньо просто мати доступ до інтернету.

   Добова оренда квартир дає прекрасну можливість відчувати себе комфортно, перебуваючи в чужому для вас місті, відчувати себе незалежно і розподіляти звично свій побут. Більшість квартир, що здаються вміщають в себе наявність всіх зручностей, але якщо чогось не вистачає, то і вартість її значно знижена. Так само є можливість зняти не тільки квартиру, але і будинок, все на розсуд клієнта.

   При бажанні можна знайти квартиру подобово у приватних осіб. В інтернеті оголошення з пропозиціями оренди квартир заполонили всі портали. Адже власники нерухомості прекрасно знають, наскільки це прибутковий бізнес - здавати житло. В Україні найбільш це поширено в курортних зонах, куди відпочивальники планують вирушити на відпочинок.

Житлова оренда | Переглядів: 431 | Дата: 20.12.2015

   ІванрФранківськ приваблює собою масу туристів, які подорожують по ній. І кожен з них хоче швидко і без особливих зусиль знайти якісне і затишне житло за адекватною ціною. Незважаючи на добре розвинений готельний бізнес та розвинену інфраструктуру, подобова оренда квартир з кожним днем набирає все більших темпів розвитку.

   Орендувати квартиру на добу в Івано-Франківську - це дуже вигідне рішення, перед вами відкривається великий вибір різних квартир, і ви без особливих зусиль зумієте підібрати відповідне вашим потребам і бюджету приміщення.

   Ціни на номери в готелях часто перевершують наші можливості, однак ви можете подобово орендувати комфортну квартиру за прийнятною ціною. В Івано-Франківську ви можете вибрати квартиру починаючи з бюджетних, економ-класу, бізнес-класу і закінчуючи VIP апартаментами.

   Орендувати квартиру подобово - це легко і вигідно. Ви можете використовувати приміщення на власний розсуд. Ціни на оренду квартири залежать від площі приміщення, місця розташування, наявності побутової техніки, транспортної доступності, і додаткового обладнання.

   Ознайомиться з цінами оренди квартир в Івано-Франківську ви зможете на глобальній мережі інтернет. Знайшовши підходящий варіант і орендувавши квартиру ви поринете в атмосферу комфорту і затишку, зможете відпочити після роботи, тривалих переїздів, прогулянок, різних екскурсій. Вибравши даний варіант оренди квартир, ви зможете підтримувати свій звичний розпорядок дня, запрошувати гостей, готувати свої улюблені страви і багато іншого. Кожна квартира, що здається в оренду, обладнана для вас максимально комфортно. Це стосується наявності необхідних меблів і побутової техніки (електричний чайник, мікрохвильова пічка, праска, пральна машина та інше).

   Дизайн і інтер'єр орендованих квартир відповідає всім стандартам. Усередині створюється комфорт і затишок. Комфортні меблі, чисто прибране приміщення, чиста постільна білизна, необхідна вам побутова техніка, при необхідності доступ в інтернет - завдяки цьому ви не відчуєте самотності в незнайомому вам місті, перебуваючи далеко від сім'ї і друзів.

   Головною особливістю орендного житла, є те, що ви платите не за кількість проживаючих як це відбувається в готелях, а за площу приміщення. Цей варіант добре підійде тим людям, які подорожують компанією, або сім'єю, оскільки це дозволить заощадити гарну суму грошей. Оренда квартири передбачає і наявність паркувального місця у дворі будинку для вашого особистого автомобіля.

Житлова оренда | Переглядів: 367 | Дата: 28.11.2015

 Найчастіше попит на оренду житла зростає влітку-восени, коли до Івано-Франківська приїжджають студенти ВНЗ. У результаті такого стану речей дешеві варіанти відразу відпадають. Власники бачать високий попит на свої пропозиції, що дозволяє їм скористатися ситуацією і підняти орендну ставку. Причому вони роблять цілком правомірно, це повністю відповідає ринковим реаліям. Однак навіть у такі сезони торгуватися можна і потрібно. Незважаючи на рясний попит, далеко не кожному орендодавцю вдається знайти сумлінного клієнта. Тому вони готові йти назустріч.

   Більшість орендарів розглядають кілька варіантів, вони ніколи не стануть зупинятися на першій-ліпшій пропозиції. Винятки присутні, але їх одиниці. У результаті цього власники нерухомості намагаються зробити знижку на перший місяць, принести нову техніку, поповнити меблеві ряди або запропонувати які-небудь інші бонуси. Тому оренда нерухомості в Івано-Франківську є вигідною, цьому сприяють цілком нормальні конкурентоспроможні умови ринку.

   Чи є найбільш вдалий час для підбору житла в оренду? Так, і воно орієнтоване на всю весну і початок літа. Орендна ставка в цей період знижується на 15-20 відсотків. Якщо ви орендуєте квартиру на тривалий період, то пошук саме в цей час буде максимально вигідним. Якщо ж планується знімати житло на рік або кілька місяців, тоді немає сенсу боротися за найвигідніші пропозиції. Вам доведеться переплачувати за кілька місяців, оскільки реальна необхідність в квартирі з'являється тільки восени.

   Потрібно сказати кілька слів про підписання договору. При довгостроковій оренді він зазвичай укладається на рік або 9 місяців (від початку осені і до кінця весни). Однак власникові може знадобитися нерухомість раніше. Тому потрібно, щоб у договорі були присутні моменти розірвання угоди. Зазвичай якщо ініціатива належить орендодавцю, то він виплачує неустойку, якої вам вистачить на оренду квартири на місяць. Цього часу буде достатньо, щоб підібрати прийнятний варіант.

   Якщо ж ініціатором розірвання договору виступає орендар, тоді він повинен попередити власника квартири за місяць. Протягом місяця цілком реально знайти інших клієнтів на свій об'єкт нерухомості.

Житлова оренда | Переглядів: 414 | Дата: 19.11.2015

   На тлі подорожчання комунальних послуг частина орендодавців почала готувати «грунт» для компромісу з орендарями. Про це говорять результати дослідження, проведеного фахівцями служби маркетингу компанії. За словами експертів, власники здаючи в оренду житло намагаються домовитися з квартиронаймачами про можливості спільної оплати комунальних послуг. Як правило, це усні домовленості. Однак і для орендарів і для орендодавців головна проблема полягає в тому, що ні ті, ні інші не мають можливості чітко підрахувати, на скільки саме подорожчають комунальні послуги, зокрема, опалення. Особливо болюче це питання для тих сторін, між якими стійкі партнерські відносини сформувалися досить давно, оскільки власник житла зацікавлений у надійному квартиронаймачі, а той, у свою чергу, зацікавлений у можливості на прийнятних умовах знімати житло. Тому зараз вони цілком серйозно обговорюють питання оплати «комуналки» або «навпіл», або в інших пропорціях.

   Підвищення вартості комунальних послуг також може привести до розбіжностей між тими орендарями та орендодавцями, які уклали договір менше півроку тому. «Якщо орендар підбирав житло за допомогою бюро нерухомості, то така угода повинна була завершитися підписанням договору оренди. Даний документ, як правило, припускає, що власник житла, що здається не має право підвищувати вартість оренди протягом півроку з початку дії договору. Чи будуть орендодавці дотримуватися умови договору, і як будуть складатися відносини між ними та квартиронаймачами стане зрозуміло в листопаді-грудні поточного року . В даний час орендарі оплачують тільки традиційну комуналку: інтернет, а також воду та електроенергію за лічильниками.

Житлова оренда | Переглядів: 322 | Дата: 17.11.2015

  Власники житлової площі часто здають її в оренду, навіть не думаючи про те, що її вартість можна суттєво збільшити при мінімальних витратах. Для цього необхідно провести невеликий косметичний ремонт. Давайте розглянемо всі хитрощі даної справи, взявши за основу квартиру без меблів в спальні, техніки, дерев'яною підлогою і в жахливому стані. Порядок дій буде наступним:

   Закупівля дешевих шпалер, побілки, люстри, і фарби для підлоги, підвіконь і вікон. На будь-якому ринку можна знайти досить дешеві матеріали, які будуть ефектно виглядати. Після їх покупки проводиться невеликий ремонт, який дозволить підвищити вартість оренди мінімум на 15%.

   Меблі. Зовсім не обов'язково купувати нову, адже в газетах можна знайти потрібне оголошення і купити меблі за безцінь. А надати їй вельми солідний вигляд допоможе дешева тканину для меблів і самоклеюча плівка, яка стане в нагоді для тумбочок і холодильника. Досить буде одного розкладного дивана і тумбочки під телевізор. Як показує практика, вартість даних товарів буде мінімальною. А зняти квартиру з меблями в Івано-Франківську обійдеться ще на 10% дорожче.

   Техніка. Вживані пральні машини можна знайти дешево, а невеликий холодильник - ще дешевше. І ціна на житлову площу знову зростає.

   Виконання цих простих дій дозволить збільшити кількість охочих орендувати дане житло і підніме загальну вартість на 30-45%. Вартість матеріалів і виконаних робіт окупиться за 6-12 місяців.

   Варто зауважити, що оренда квартир в Івано-Франківську є дуже затребуваною, тому можна піти далі і збільшити вартість на 80-110%. Для цього необхідно буде здавати житло подобово тільки певному колу людей. Адже нерідко парам ніде усамітнитися і вони шукають місце. Сусіди на них не лаються, сміття після них мало - просто ідеальні квартиранти. Для того щоб їх привабило житло буде необхідно виконати ще кілька робіт: Повісити красиві фіранки на вікна. Поставити журнальний столик, на якому будуть декоративні камінці і свічки, над ліжком повісити картину. Поставити магнітофон і покласти поруч диски із сучасною та романтичною музикою.

   Тепер відбою від охочих не буде, особливо, якщо опублікувати фотографії облаштованого житла в інтернеті. Якщо організовувати здавання та прийняття квартири не виходить самостійно, то завжди можна знайти відповідального виконавця, зарплата якого становитиме 20-35% від прибутку.

Житлова оренда | Переглядів: 372 | Дата: 13.11.2015

  Оренда нерухомості є одним з основоположних сегментів ринку нерухомості будь-якого міста. Адже великі міста щорічно залучають велику кількість студентів, людей, які бажають заробити гроші, туристів або відрядних. Згідно з аналізом, найбільш популярним житлом для знімання є однокімнатні квартири. Такі варіанти часто вибирають студенти, які переїхали сім'ї, які працевлаштувалися на роботу в новому місті, а свого житла з різних причин поки не мають, або розлучене подружжя. Як правило, зняти однокімнатну квартиру часто бажають ті, хто не може дозволити собі власне житло в силу його великої вартості. Підібрати оптимальний варіант зважаючи на наявність величезного числа пропозицій можна досить швидко. Найпростіше зробити це, відвідавши всесвітню Мережу, де зібрані найактуальніші пропозиції.

   Вибираючи квартиру для оренди, більшість громадян звертають увагу на розташування, район, рівень навколишньої інфраструктури. Крім цього для потенційних орендарів важливим є наявність ремонту, необхідних побутових приладів, загальний стан житла. Всі ці параметри безпосередньо впливають на вартість апартаментів.

    А ось молоді сім'ї з дітьми частіше звертають увагу на двокімнатні квартири в спальних районах. Для сімей з дітьми на перше місце виходить розвиненість інфраструктури. Дуже важливо щоб недалеко від житла розташовувалися дитячі садки, школи, розважальні комплекси, поліклініка. З кожним днем також зростають вимоги квартиронаймачів. Вони бажають отримати квартиру з гарним ремонтом, новими меблями, наявністю необхідної побутової техніки.

   Все частіше багато гостей великих міст віддають перевагу не вишуканим готелям і дорогим гостинцям, а шукають квартиру подобово. Це дозволяє значно заощадити кошти і відчути себе, як вдома. Підібрати такий варіант оренди простіше простого за допомогою всесвітньої Мережі, де зібрані оголошення про подобову оренду квартир. За допомогою Інтернету легко проаналізувати найактуальніші пропозиції, переглянути фото, пропонованих апартаментів.

   Вартість квартир безпосередньо залежить від квадратури приміщення. Зняти двокімнатну квартиру обійдеться вам трохи дорожче, ніж оренда однокімнатного житла. Велику роль відіграє також інтер'єр приміщень. Сучасні квартири з євроремонтом, вільним доступом в Мережу, підігрівом підлоги, наявністю всієї необхідної техніки коштують дорожче звичайних приміщень. Оренда квартир залежить від місця розташування будівлі та транспортної розв'язки. Апартамент в центрі міста коштують на порядок вище, ніж квартири на околицях. Термін оренди також має істотне значення. Чим триваліший термін оренди, тим менше, як правило, вартість житла.

Житлова оренда | Переглядів: 363 | Дата: 12.11.2015

Зміст договору оренди

Правовідносинам найму житла присвячена окрема глава 59 "Найм (оренда) житла" Цивільного кодексу. Відповідно до ст. 810 ЦК, згідно з угодою найму (оренда) житла одна сторона - власник передає або зобов'язується передати іншій стороні (наймачеві) житло для проживання в нім на певний термін за плату. Цей договір є двостороннім, оскільки породжує права і обов'язки як для орендаря, так і для орендодавця. Причому він може бути реальним (ув'язненим за фактом передачі ключів від квартири) і консенсусним (з моменту підписання договору). Крім того, договір є відшкодувальним, оскільки рідко передбачає безкоштовність проживання і безкорисливість з боку орендодавця. Розмір орендної плати в цьому договорі обов'язково має бути зафіксований, і в односторонньому порядку змінений він бути не може. Чітко має бути передбачений і порядок внесення орендної плати, оскільки на практиці застосовується як передоплата (і найчастіше трапляється саме так), так і післяплата за фактично прожитий час. Орендна плата зазвичай встановлюється за один місяць.

При передачі страхової суми будьте уважні

Досить часто орендодавці люблять ще "зняти" з нещасного орендаря так звану страхову суму. Під цим платежем розуміється або плата за останній місяць, або сума у рамках якої буде здійснено відшкодування за можливу шкоду, нанесену майну орендодавця з вини орендаря. Порядок використання і повернення цієї суми краще також передбачити в договорі.

Зокрема, внісши пункт приблизно наступного змісту :

1. Страхова сума у розмірі місячної орендної плати (сума прописом) є платою за останній місяць проживання - вказати місяць і рік, якщо договір терміновий, або (якщо договір безстроковий) уточнити: "за умови що сторони домовилися про розірвання договору за 30 днів".

2. У разі псування майна орендодавця з вини орендаря страхова сума повністю або частково, в розмірі, пропорційному розміру завданого прямого дійсного збитку не повертається орендодавцем орендареві.

3. За домовленістю сторін страхова сума може бути повернена орендареві у момент розірвання договору за умови внесення орендарем орендної плати за останній місяць.
Якщо термін не вказаний, договір укладається на 5 років


До речі, на окрему увагу заслуговує положення про термін найму. Зазвичай договір оренди є терміновим. Якщо термін в договорі не вказаний, згідно ст. 821 ЦК він вважається укладеним на 5 років. Якщо договір укладений на строк до одного року, він вважається короткостроковим, і на нього не поширюються положення ст.ст. 816, 818, 822-824 Цивільного кодексу.

Зокрема, на короткостроковий договір не поширюється норма про переважне право наймача на укладення договору на новий термін. В принципі, закон визнає таке проте для цього не пізніше чим за три місяці до закінчення терміну діючого договору наймач зобов'язаний запропонувати орендодавцеві укласти договір на тих же або інших умовах. Те ж повинен зробити і наймодатель - за три місяці попередити наймача про відмову від продовження договору у зв'язку з рішенням не здавати приміщення внайми в течію не менше одного року. Якщо ж наймодатель цього зробить, а наймач захоче продовжувати винаймати його квартиру, договір вважається продовженим на тих же умовах і на той же термін. Ну, а якщо наймодатель просто обдурить наймача, сказавши, що не збирається здавати житло впродовж року а сам візьме та здасть комусь, наймач має право вимагати визнання недійсним договору, ув'язненого наймодателем з іншою особою, і (чи) відшкодування збитків, заподіяних відмовою відновити з ним договір.

Форма договору : до нотаріуса йти не обов'язково
Згідно ст. 811 ЦК, договір найму житла укладається в простій письмовій формі. Але не варто забувати, що, згідно ст. 220 ЦК, угода, укладена у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню у випадках встановлених законом. До 1 січня 2011 р., якщо хтось не знає, договір оренди житла підлягав обов'язковому нотаріальному посвідченню згідно пп. 9.1.4 ЗУ "Про податок з прибутків фізичних осіб".

Тепер же аналіз положень пп. 170.1.5 Податкового кодексу дає основу зробити висновок, що є два варіанти: або проста письмова форма, або нотаріальне посвідчення. У першому випадку відповідальність за сплату прибуткового податку, якщо орендодавець - фізична особа що не є суб'єктом підприємницької діяльності, лежить на самому орендодавцеві. У другому його податковим агентом являється нотаріус, який, згідно пп. "б" пп. 170.1.5, повинен направити відповідне повідомлення в органи податкової служби за податковою адресою платника податків (орендодавця) в день посвідчення договору оренди.

Права і обов'язки
Предметом договору найму житла є житло: квартира або її частина, житловий будинок або його частина. Воно має бути пристосоване для постійного проживання в нім, тобто бути облаштованим по відношенню до умов цього населеного пункту відповідати санітарним і технічним вимогам. Такі вимоги іншого нормативного акту, найму житла, що детальніше регулює питання, - Житлового кодексу.

Орендодавцеві необхідно брати до уваги права і обов'язки наймача. В першу чергу, наймач зобов'язаний використовувати житло лише для проживання в нім, забезпечувати збереження житла, підтримувати його в належному стані а також своєчасно вносити плату за користування ім. При цьому наймач не має права проводити переобладнання і реконструкцію житла без згоди наймодателя.

Розірвання договору найму житла
Згідно ст. 825 ЦК, наймач житла має право за згодою інших осіб, які постійно проживають разом з ним, у будь-який час відмовитися від договору найму, попередивши про це наймодателя письмово за три місяці. Якщо наймач звільнив житло без попередження, наймодатель має право вимагати від нього плату за користування житлом за ці три місяці, якщо доведе, що він не міг укласти договір найму житла на таких же умовах з іншою особою.

Але в даному випадку йдеться тільки про довгострокову оренду - в термінових договорах зазвичай передбачений обов'язок попереджати про дострокове розірвання договори за місяць. Для цього і існує так звана страхова сума. І якщо наймач просто з'їжджає без попередження, орендодавець залишає цю суму собі, маючи можливість шукати нових квартирантів впродовж місяця.

Відмовитися від договору найму у будь-який час наймач має право, якщо житло стало непридатним для постійного проживання в нім. Крім того, договір найму може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодателя у випадку: 1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений триваліший термін, а при короткостроковому наймі (тобто до року) - більше двох разів; 2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає. За рішенням суду наймачеві може бути наданий термін не більше за один рік для відновлення стану житла. Якщо впродовж терміну, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд на підставі повторного позову наймодателя виносить ухвалу про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік.

Особливі умови розірвання передбачені ЦК відносно найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) - такий договір може бути розірваний на вимогу наймодателя у разі потреби використання житла для проживання його самого і членів його сім'ї. Проте в цьому випадку власник квартири повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше, ніж за два місяці.

Якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права і інтереси сусідів, наймодатель може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень. Якщо порушення тривають і після попередження, наймодатель також має право вимагати дострокового розірвання договору.
Житлова оренда | Переглядів: 1618 | Дата: 11.06.2011

Кожен п'ятий власник апартаментів, який здає їх в оренду, рано чи пізно стикається з неблагонадійними квартиронаймачами, які виносять меблі? не платять за оренду або наговорюють величезні суми на міський телефон. Експерти говорять, що узабезпечити себе від можливих проблем можна, знаючи деякі методи. Шахрайство на ринку нерухомості процвітає не лише при продажі квартир, але і при їх оренді. Так, кілька тижнів тому менеджер однієї великої дистриб'юторської компанії, яка здає свою двокімнатну квартиру зіткнулася з неприємною ситуацією. Річ у тому, що її квартиранти - двоє охайних молодих людей за декілька днів до планового виселення вивезли з її апартаментів усі меблі, обдзвонили з міського номера чи не усіх родичів за кордоном, а також залишили після себе сліди бурхливої гулянки - пляшки, сміття, сліди від сигарет на нещодавно обклеєних шпалерах і поламані вхідні двері. Чи варто говорити, що постояльці не заплатили за оренду квартири. З схожими проблемами рано чи пізно стикається кожен п'ятий власник апартаментів. Найчастіше орендарі-шахраї винаймають квартиру на один-два місяця, після закінчення яких виносять усі цінності. Інша схема шахрайства виглядає так. З власником апартаментів укладається довгостроковий договір оренди на півроку-рік, а постоялець, демонструючи свою платоспроможність, вносить плату відразу за декілька місяців. Після цього орендар міняє замки на дверях і відмовляється платити. Проблема ситуації, що склалася, полягає в тому, що міліція, як правило, не займається виселенням боржника з квартири - для цього горі-власникові необхідно отримати відповідне рішення суду і притягнути виконавчу службу. Як показує практика отримати на руки потрібний документ власник апартаментів може лише через півроку-рік, і то при повній бездіяльності орендарів. Якщо останні братимуть активну участь в засіданнях суду, то цей термін може затягнутися в рази. Відомі випадки, коли орендар квартири, отримавши доступ до документів господаря, підробляє їх і намагається продати орендоване житло. Не втратити за такою схемою квартиру в одному з таких випадків власниці житла допомогла удача: власниця звернулася до нотаріуса з проханням оформити документи і дізналася, що її житло готується до зміни власника. До речі оперативне втручання міліції зберегло гроші як покупцеві, так і "продавцеві". Варто відмітити, що від недоброчесних власників квартир періодично страждають і самі квартиранти. Бувають випадки, коли власники житла укладають угоди оренди і беруть передоплату відразу у декількох постояльців, а потім зникають. Як правило, під час підписання договору вони надають підробну копію паспорта (стандартна фраза, що сам документ забутий), у зв'язку з чим зажадати назад засобу частенько не у кого - вказаної в угоді людини просто не існує. Чи треба говорити про ті випадки, коли квартиронаймачів попереджають про виселення з квартири за день-два або вимагають покинути займану площу за декілька днів до закінчення дії договору. Природно що усе це створює додаткові проблеми при пошуку нового житла орендарям. Найчастіше з подібними проблемами стикаються мисливці за дешевими квартирами, кількість яких збільшується, враховуючи спостережуваний нині ріст вартості оренди. Бажано реєструвати договори оренди у нотаріуса, який зможе перевірити, чи не підробний паспорт або ідентифікаційний код власника квартири. До речі шахрай не ризикне принести до нього підробну копію паспорта і виправдовуватися, що забув потрібний документ в останню мить. У договорі експерти радять прописувати реальну орендну плату, а також реєструвати документ у БТІ, що, займає всього декілька днів. Адже, в цьому випадку власник апартаментів не зможе виселити квартиронаймача раніше, ніж це прописано в угоді. Власникам квартир, які турбуються за збереження свого майна, фахівці пропонують його страхувати. Узабезпечити своє житло від пожежі або затоплення можна за 500-1000 грн. в рік, а поліс, який дозволить зберегти майно, що залишилося, побутову техніку меблі і ін.), коштує 0,2% від його вартості. Окрім цього, орендодавці частенько страхуються, вимагаючи від квартиронаймачів надати їм заставну суму, розмір якої, частенько, коливається від 500 до 1 тис. доларів. Ці засоби вони повертають орендарям після розірвання договору і передачі приміщення його власникові.
Житлова оренда | Переглядів: 1350 | Дата: 10.01.2011

Кожна людина потребує мати дах над головою, а ще квадратні метри для постійного проживання. Добре, якщо ці квадратні метри свої, і потреби шукати інше житло не виникає. Але сучасні життєві реалії змушують багатьох з нас винаймати житло. А це в першу чергу студенти (яким відмовили в гуртожитку, або які самі не бажають там жити), молоді сім’ї (які хочуть жити окремо від батьків), люди, які приїжджають працювати з інших міст. Вся ця маса людей породжує попит, а попит, як звісно – пропозицію. Так розглянемо ситуацію з пропозицією оренди житла. Джерела інформації, якими користуються обидві зацікавлені сторони це мережа Інтернет, газети з рубриками по нерухомості, рекламні щити з оголошеннями, ріелторські компанії. На даний час, Інтернет - не всім доступно, не всім зрозуміло, але інформації безліч. Тож сідаємо за комп’ютер і вперед. Розібравшись, знайшли те, що потрібно, подзвонили…квартира здана, інформація застаріла або не об’єктивна. Газета – тут усе простіше. Купили, відкрили, знайшли потрібну рубрику – прочитали. А ситуація та ж сама. Від подачі оголошення в газету до друку проходить мінімум тиждень, максимум – три тижні. А ще дивує цінова політика, проаналізувавши, розумієш, що орендна плата повинна залежати здебільшого від району та умов в квартирі, а в більшості випадків залежить від необ’єктивності власників, які абсолютно не орієнтуються в ринкових цінах. Отже, в більшості випадків самостійний пошук житла – це даремно потрачений час та нерви. Залишається одне – довіритись посередникам, в надії зекономити свої сили та дорогоцінний час. Тут теж не все так просто. Спілкуючись по телефону з агентом, окрім варіанту який вас зацікавив, не полінуйтесь розпитати, яку саме агенцію чи бюро представляє агент, де знаходиться офіс, який відсоток за послуги. Ухилення від будь якої відповіді – прямий доказ того, що ви розмовляєте з не надійною людиною. Не почули назву агентства, перепитайте, запропонуйте зустрітись в офісі, щоб детально все обговорити. Прийдіть в офіс. Якщо агент ухиляється від зустрічі в офісі, або називає вам не існуючу адресу – це приватна особа, яка вирішила підзаробити сидячи вдома. Гарантій ніяких, документів теж, після того, як ви вселитесь в омріяну квартиру, агент зникне, а вас можуть чекати неприємності, такі як підняття орендної плати, підселення незапланованих осіб, або взагалі – виселення за 12 годин без повернення грошей. Вимагати в такому випадку повернення комісійних марна справа – підтвердження проплати немає, а квартиру вам знайшли, тож повернулись до того, з чого почали. До втраченого часу, додались ще й гроші. Звичайно, життєва істина в тому, що кожен вчиться на своїх помилках, але краще їх уникати. Тож варто мати справу тільки з професіоналами, а це має свої переваги. Професійний рієлтор завжди радо зустрінеться з вами в офісі, щоб уточнити ваші побажання та потреби, завжди запропонує свіжі варіанти, надасть екземпляри договору, проконсультує щодо ваших прав та обов’язків з наймом житла, згідно законодавства. В окремих випадках, навіть допоможе домовитись з власником про зменшення орендної плати, мотивуючи це реальною ціновою політикою на ринку, що завжди відслідковується. Також при будь-яких спорах з власником, агенція чи бюро може виступати третьою особою. При спілкуванні з професіоналом ви не пошкодуєте за проплачені комісійні, а при непередбачуваних обставинах завжди зможете знайти альтернативний варіант повернення грошей. Знайти професіонала не важко – отримання змістовної консультації, ознайомлення з потрібними документами, відповіді на питання чіткі та зрозумілі та й зрештою вам подобається спілкування з цією людиною, – це він, ваш агент, час і сили цієї людини – це представлення ваших інтересів та пошук потрібного варіанту. Ви вселяєтесь в омріяну, нехай поки не свою, квартиру зі спокійною душею, і з договором на руках.
В підсумку можна сказати, що все вище написане не пусті слова, а набутий досвід реалій найму житла.

За матеріалами "Бюро Метраж"

Житлова оренда | Переглядів: 968 | Дата: 25.11.2009

   Якщо в природі з настанням осені стає прохолодніше, то для багатьох ріелторів це жарка пора. Тисячі студентів, прагнучи здобути освіту, розпочнуть чи продовжать навчання в вищих навчальних закладах. Якщо питання «куди іти вчитись?» – доводиться вирішувати один раз, то квартирне – щороку. Зростає як попит, так і пропозиція. Для багатьох людей – здача в оренду квартири чи кімнати – реальний спосіб виходу з кризи. Але часто необізнаність з ринком нерухомості штовхає людей на необґрунтоване підняття цін, мовляв, все дорожчає, і житло теж.
    Така ситуація зумовила незначний ріст цін на оренду житла, але незначний тільки в відсотках, а реально – це непосильні для наймачів суми. Не будемо порівнювати минулорічний докризовий період, візьмем для порівняння літні місяці. Якщо на початку червня 1 кімнатну квартиру можна було винайняти навіть за 700 грн., то в вересні-жовтні за таку ж саму квартиру уже захочуть 1000 грн. Те ж саме з 2-х та 3-х кімнатними квартирами. Якщо ще в серпні можна було винайняти 3-х кімнатну квартиру за 1200 грн, то у вересні-жовтні – це не менш як 1500 грн. Та ж сама ситуація з кімнатами, якщо ще в липні власники були згідні на 300 грн. з особи, то тепер ця сума деколи доходить до 500-600 грн. з особи. Це ще всі ціни вказані без урахування комунальних послуг, що теж з часом дорожчають. У висновку – оренда квартири для наймача за 2-3 місяці зросла в середньому на 200-300 грн, не враховуючи комунальних послуг.
    Як всі ми знаємо, при збільшення  попиту – зростає ціна. Тільки цим можна мотивувати такий ріст цін на оренду житла, тому що в співвідношенні до курсу долара, чи цін на ринку, такого значного стрибка не відбулося.

За матеріалами Бюро "Метраж"

Житлова оренда | Переглядів: 966 | Дата: 21.10.2009