Подати оголошення в базу

Facebook

Google новини

Житло в кредит

Друзі сайту

Статистика





П`ятниця, 19.04.2024, 18:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Бюро нерухомості "Метраж" місто Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 8-А, тел. (0342)77-96-95
Продам-куплю квартиру в Івано-Франківську. Подати оголошення


Нерухомість Прикарпаття, Івано-Франківщини » Квартири,будинки та земельні ділянки в Івано-Франківську » Статті » Житлова нерухомість

Секрети підготовки нерухомості для продажу

25.11.2015, 18:29

   Ви вирішили продати або обміняти квартиру? Тоді пропонуємо вам декілька рекомендацій - як зробити саме ваш об'єкт максимально привабливим для покупця серед інших подібних. В умовах деякого падіння попиту, це особливо актуально.
   Як зробити купівлю-продаж особливо вигідною? Формула проста: продати якомога дорожче, а купити якомога дешевше. Тільки в обох частинах цієї формули присутній слівце «можна». Ступінь дозволеності в даному випадку нам диктує ринок, де зараз спостерігається деякий застій, дипломатично іменований стабілізацією. І щоб покупець, при всьому багатстві вибору, захотів викласти «максимально допустиму» суму саме за вашу нерухомість, необхідно грамотно підготувати об'єкт до продажу.

Кому це треба?
   Внутрішній голос нашіптує інертним громадянам: «А кому і навіщо це треба? Ось в'їде новий господар - нехай все і робить як йому подобається! »Насправді відмовкою про чужий смаках частіше прикриваємо власну лінь. «Екскурсійний період», коли покупці йдуть на перегляди досить жваво, але потім впадають в задуми і розчиняються в невідомості, затягується. Окремі індивідууми починають посилено торгуватися, нахабно заявляючи: «Та тут одного ремонту на багато тисяч доларів!» Причиною цього ми воліємо бачити аж ніяк не те, що відмахнулися від порад спеціаліста: видно, ріелтер просто погано рекламує наш об'єкт, не тих клієнтів водить ... Насправді ваш агент все може робити дуже правильно, просто у відповідь на ваш шалений опір його рекомендаціям він «умив руки». Раз до його порад не захотіли прислухатися, значить, ви безнадійні і все буде як буде ... А буде, швидше за все, зниження ціни. Тому давайте відразу долати інерцію і по можливості робити максимум для того, щоб швидше і вдаліше продати нерухомість.
   З точки зору покупця, квартири діляться на три основні категорії: «вбита», де треба все міняти і реконструювати, «обшарпана», у яку не переїдеш без попереднього косметичного ремонту, а також типу «в'їхав і живи». Останні купуються швидко, охоче, без торгу. Щоб квартира сподобалася, вона повинна справляти враження просторою, комфортною і чистою. Почнемо з самого нескладного, але дуже важливого - з боротьби за візуальний простір.

Щоб обійтися «малою кров'ю»?
   Для початку варто влаштувати «італійський новий рік» - позбутися речей, які десятиліттями накопичувалися за принципом «а раптом коли-небудь знадобляться». Пережили епоху тотального дефіциту, всі ми трошки плюшкіни ... Але те, що ще не так давно гордо іменувалося нажитим добром, вже перекочувало в розряд старого барахла. Тому терміново проінспектуємо антресолі, стінні шафи, лоджії. Зробимо кілька рейсів до сміттєпроводу, приберемо рулони, пакети, без вмісту яких нам не обійтися на новому місці, щось вивеземо на дачу, відправимо в комісіонку або презентуємо сусідам.
У розчищеної від непотребу квартирі варто зайнятися перестановкою меблів в деяких кімнатах. У серійних квартирах вітальня - найбільше (17-18 м) приміщення - найчастіше має витягнуту форму. Плюс класична обстановка: по одну сторону «стінка», напроти диван. Вінчає композицію з м'яких меблів «багатий» килим на стіні. Як засіб шумо- і теплоізоляції він, звичайно, непоганий, та тільки його насичений колір і яскравий великий малюнок створюють небажаний оптичний ефект: стіна з килимом «наїжджає» на глядача, ще більше звужуючи простір, і візуально зменшує приміщення. У підсумку кімната, маючи цілком стерпний прямокутник, набуває вагоноподібний вигляд.

Як боротися?
   Від килимів доведеться відмовитися - прибрати в комору до кращих часів. «Стінку» розганяємо по кутах або виймаємо пару секцій і переставляємо їх до іншої стіни, роблячи в суцільному меблевому просторі нішу. У ній розміщуємо дзеркало, репродукцію пейзажу з перспективою - щось таке, куди погляд спрямовується і «провалюється», оптично видаляючи площину стіни. Аналогічно «розкидаємо» по кімнаті м'які меблі, щоб вона не стояла в лінію. Ось побачите, вам сподобається результат. І ви використовуєте цей же принцип розстановки і в новій квартирі - навряд чи там всі приміщення виявляться квадратними.
Не варто ображатися на ріелтера, який, якщо ремонт вам явно не під силу, наполягає на генеральному прибиранні. Цим він зовсім не ставить під сумнів вашу охайність. Просто будь-яке житло, навіть дуже доглянуте, все одно з роками втрачає свіжість. Ми цього не помічаємо, але у зацікавленого покупця гострий погляд. Щоб створити сприятливе загальне враження, слід ретельно вимити двері і вікна, закрити спеціальними, вельми недорогими, накладками місця навколо вимикачів, підклеїти відсталі куточки шпалер. Окремої уваги потребують сантехніка: на ній не повинно залишитися ні найменшої жовтизни, інакше покупець відразу зробить далекоглядний висновок про якість води та стан труб. Відмивши скло і кахель до дзеркального блиску, сміливо вкручуйте потужні лампочки. Крім того, в період показу квартири більшість з нас стають добровільними помічниками двірника - особливе значення варто надавати чистоті під'їзду, сходи, освітленню на майданчику. Театр починається з гардеробу, а квартира для потенційного покупця - з входу в під'їзд.

Який ремонт виправданий?
   Втім, якщо ремонт у квартирі був давно, все викладене вище буде тільки половиною всього що потрібно зробити. Передпродажна обробка не вимагає особливих витрат. Вартість «євроремонту» в хрущовці продавцеві ніколи не повернути. Зате сили і кошти, вкладені в освіжаючу «косметику», окупляться в кілька разів і допомагають заощадити багато часу. Звичайно, необхідність надати квартирі товарний вигляд за рахунок ремонту стосується тільки типового житла, а також невеликих одно-двокімнатних квартир. Кредитоспроможний покупець великих апартаментів все одно бере «кількість метрів в певному місці», незважаючи на їх косметичний стан.
   Отже, якщо ви не безпомічний пенсіонер, терміново беріться за справу. Починаємо з стель, на кухні доведеться особливо потрудитися. Стеля набуває коричнево-жовтий відтінок за 2-3 роки навіть за наявності витяжки. Кіптяву і сажу перед фарбуванням треба видалити. В інших випадках досить пройтися водоемульсійною фарбою або крейдою в один-два шари. Зазвичай фарбовані стіни досить добре відмити, а старі шпалери на кухні вимагають обов'язкової заміни. У кімнатах заробіть тріщини на стиках стельових плит, побілку теж освіжіть - навіть якщо стелі виглядають поки непогано, після переклеювання шпалер контраст буде занадто очевидний.
   Навіщо міняти шпалери? Якщо вони старі і брудні, то це і так зрозуміло. Але іноді бажано замінити навіть відносно нові, якщо вони не зовсім вдалі з точки зору сприйняття приміщення з боку. Яскраві, з великим малюнком шпалери теплих тонів звужують простір, роблячи невелику кімнату зовсім крихітною. Шпалери насичених холодних тонів «з'їдають» освітленість. Оптимальний, абсолютно нейтральний варіант на будь-який смак - ненав'язливі мазки або слабкі розводи на білому тлі. Такі шпалери дають максимум світла і простору. Фінансові та часові витрати мінімальні, а позитивне сприйняття покупця забезпечено за будь-якого смаку. Чому ні в якому разі не варто клеїти просто білі або світлі однотонні шпалери без малюнка, «як в Євростандарті»? У цьому випадку моментально вилазять дрібні дефекти поверхонь стін, якими рясніє звичайна квартира.
   Фарбування радіаторів (або, просто, батарей) і віконних рам також потрібно освіжити. Найчастіше досить покрити їх в один шар, але з обох сторін, а також між рамами, інакше весь ремонт знеціниться в очах уважного покупця. Підлоги найчастіше чіпати не варто, оскільки це занадто накладно. Якщо паркет був покритий лаком, відреставруйте подряпані місця його залишками - напевно десь на антресолях зберігається не до кінця витрачена банка. Підлогу покриту лінолеумом можна облагородити за допомогою спеціальної емульсії. Особливу роль відіграють плінтуса: найчастіше вони потребують фарбування або навіть заміни. Ну, а якщо «підлогова проблема» нерозв'язна, доведеться потурбувати той самий «багатий» килим, який ми зняли зі стінки: нехай виручає, лежачи на підлозі. - В абсолютній більшості випадків ванна старше семи-восьми років потребує реставрації, але аж ніяк не в «заміні, яка коштує величезних грошей», тут збивають ціну покупці. Не давайте їм такого шансу! Терміново викличте спеціаліста з відновлення емалі - тільки не піддавайтеся на його агітацію «підібрати відтінок під ваш кахель». Це не завжди вдається, а біла класика влаштує будь-кого. Якщо кахлю у ванній і туалеті немає, а стіни пофарбовані темно-зеленим, синім, бурим - терміново міняйте їх колір на більш світлі тони теплої гами. І ваша ванна кімната заграє!
   Той, хто давно не був у магазині будматеріалів, прочитавши рекомендації, напевно жахнеться і вигукне: «Це ж великі тисячі!» Не поспішайте з висновками. Ознайомившись з цінами на товари, необхідні для косметичного ремонту в самому звичайному магазині будматеріалів, яких чимало в кожному районі, ви зміните свою думку. Мінімально необхідні витрати на матеріали складуть від $ 100 до $ 200. А приклади того, як люди, зважившись на клопоти і деякі витрати, самі приводили в порядок квартири і повертали з лишком всі вкладення.

Додав: REG-IV |
Переглядів: 442 | Рейтинг: 0.0/0